Cień i kość. Serial Netfliksa wraca z drugim sezonem i czarnym charakterem, którego kocha się nienawidzić

Powraca "Cień i kość" - drugi sezon pojawi się w Netfliksie 16 marca. Od razu będzie można obejrzeć wszystkie odcinki, na które fani ekranizacji powieści Leigh Bardugo czekali prawie dwa lata.

Pierwszy sezon serialu "Cień i kość" był wręcz zaskakująco udany. Fani książek, których akcja rozgrywa się we wzorowanym na carskiej Rosji uniwersum griszów czekali na niego z niecierpliwością, a ci, którzy ich nie znali, raczej z obojętnością. Tymczasem okazało się, że nawet tym widzom, którzy nie czytują zwykle powieści fantasy young adults, produkcja często się podobała. W ciągu 28 dni od premiery pierwszej serii, obejrzano ją w 55 mln gospodarstw domowych na całym świecie. 

Zobacz wideo Young adults - to nie zawsze dobra literatura, ale ma to, czego potrzebują czytelnicy

Ben Barnes - z Narni do Ravki

Szczególnie dobre recenzje zbierał Ben Barnes, który zagrał generała Kirigana - głównego przeciwnika, ale także mężczyznę pociągającego Alinę Starkov - dziewczynę, która okazuje się być Przywoływaczką Słońca, osobą, która może uratować świat, ale swoją mocą także go zniszczyć. Barnesa doskonale pamiętają fani "Opowieści z Narni" - aktor zagrał tam księcia Kaspiana. Fandom powieści Bardugo od lat zabiegał o to, by to właśnie ten aktor wcielił się w Kirigana. Rzadko się zdarza, żeby twórcy seriali czy filmów słuchali w takich sytuacjach widzów, a w dodatku jeszcze zainteresowali projektem ich faworyta. Tu się to udało ze znakomitym efektem. Kirigan Barnesa jest niezwykle przystojny, tajemniczy, ma w sobie magnetyzm i potrzebny w tej roli mrok, a jednocześnie i urok.

W pierwszej serii Kirigan zafascynował Alinę, ale okazało się, że to czarny charakter. Dzięki mocom dziewczyny generał chciał przejąć władzę w Ravce, państwie podzielonym przez Fałdę Cienia, w której na śmiałków próbujących podróżować z jednej części do drugiej polują krwiożercze potwory. W drugiej serii dziewczyna, przez niektórych obwołana wręcz świętą, jest już świadoma planów Kirigana, wyrusza ze swoim przyjacielem z dzieciństwa (który od dawna chciał być kimś więcej) do Nowoziemia, aby zdobyć kości węża morskiego, które mogą jej pomóc w pokonaniu przeciwnika.

Cień i kość - co w drugim sezonie?

Nowe odcinki zaczynają się niedługo po finale pierwszego sezonu. Alina Starkov musi uciekać. Dla jednych jest światłem nadziei, a dla innych podejrzaną zdrajczynią. Ona ma jednak jasny cel: zniszczyć Fałdę Cienia i ocalić Ravkę przed zniszczeniem. Generał Kirigan, który miał zginąć w ostatnim starciu, wychodzi jednak z niego silniejszy i z przerażającymi sojusznikami: wspierany przez armię nowych potworów, których - jak się wydaje - nie da się pokonać, i przerażających griszów z nowego zaciągu, jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek. Aby z nim wygrać, Alina i Mal zbierają nowych, potężnych sojuszników i wyruszają w transkontynentalną podróż, aby odnaleźć dwa mityczne stworzenia, które spotęgują jej moce.

Z kolei w Ketterdamie Wrony muszą zawiązać nowe sojusze, bo przychodzi im walczyć ze starymi rywalami i wyjaśnić jeszcze dawniejsze zatargi, które zagrażają nie tylko ich miejscu w Baryłce, lecz samemu ich życiu. Gdy dostaną szansę na zabójczy skok, po raz kolejny przyjdzie im stanąć naprzeciw legendarnej Przywoływaczki Słońca. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi sezon to osiem odcinków, niektóre z nich trwają ponad godzinę. Premiera wszystkich 16 marca o 9:00. 

  1. "Twój jedyny azyl" – 55 minut
  2. "Rusalie" – 65 minut
  3. "Swój do swego ciągnie" – 61 minut
  4. "Każda potworność" – 59 minut
  5. "Iuieh sezs" ("Miej w pogardzie własne serce") – 59 minut
  6. "Ni ueh sezs" ("Nie mam serca") – 61 minut
  7. "Widzimy się na łące" – 63 minuty
  8. "Żadnych pogrzebów" – 64 minuty
Więcej o: