Cień i kość. Serial Netfliksa wraca z drugim sezonem i czarnym charakterem, którego kocha się nienawidzić

Powraca "Cień i kość" - drugi sezon pojawi się w Netfliksie 16 marca. Od razu będzie można obejrzeć wszystkie odcinki, na które fani ekranizacji powieści Leigh Bardugo czekali prawie dwa lata.

Pierwszy sezon serialu "Cień i kość" był wręcz zaskakująco udany. Fani książek, których akcja rozgrywa się we wzorowanym na carskiej Rosji uniwersum griszów czekali na niego z niecierpliwością, a ci, którzy ich nie znali, raczej z obojętnością. Tymczasem okazało się, że nawet tym widzom, którzy nie czytują zwykle powieści fantasy young adults, produkcja często się podobała. W ciągu 28 dni od premiery pierwszej serii, obejrzano ją w 55 mln gospodarstw domowych na całym świecie. 

Zobacz wideo Young adults - to nie zawsze dobra literatura, ale ma to, czego potrzebują czytelnicy

Ben Barnes - z Narni do Ravki

Szczególnie dobre recenzje zbierał Ben Barnes, który zagrał generała Kirigana - głównego przeciwnika, ale także mężczyznę pociągającego Alinę Starkov - dziewczynę, która okazuje się być Przywoływaczką Słońca, osobą, która może uratować świat, ale swoją mocą także go zniszczyć. Barnesa doskonale pamiętają fani "Opowieści z Narni" - aktor zagrał tam księcia Kaspiana. Fandom powieści Bardugo od lat zabiegał o to, by to właśnie ten aktor wcielił się w Kirigana. Rzadko się zdarza, żeby twórcy seriali czy filmów słuchali w takich sytuacjach widzów, a w dodatku jeszcze zainteresowali projektem ich faworyta. Tu się to udało ze znakomitym efektem. Kirigan Barnesa jest niezwykle przystojny, tajemniczy, ma w sobie magnetyzm i potrzebny w tej roli mrok, a jednocześnie i urok.

W pierwszej serii Kirigan zafascynował Alinę, ale okazało się, że to czarny charakter. Dzięki mocom dziewczyny generał chciał przejąć władzę w Ravce, państwie podzielonym przez Fałdę Cienia, w której na śmiałków próbujących podróżować z jednej części do drugiej polują krwiożercze potwory. W drugiej serii dziewczyna, przez niektórych obwołana wręcz świętą, jest już świadoma planów Kirigana, wyrusza ze swoim przyjacielem z dzieciństwa (który od dawna chciał być kimś więcej) do Nowoziemia, aby zdobyć kości węża morskiego, które mogą jej pomóc w pokonaniu przeciwnika.

Najlepsze seriale - NetflixNajlepsze seriale - Netflix. Oglądałam dziesiątki, polecam szczęśliwą trzynastkę

Cień i kość - co w drugim sezonie?

Nowe odcinki zaczynają się niedługo po finale pierwszego sezonu. Alina Starkov musi uciekać. Dla jednych jest światłem nadziei, a dla innych podejrzaną zdrajczynią. Ona ma jednak jasny cel: zniszczyć Fałdę Cienia i ocalić Ravkę przed zniszczeniem. Generał Kirigan, który miał zginąć w ostatnim starciu, wychodzi jednak z niego silniejszy i z przerażającymi sojusznikami: wspierany przez armię nowych potworów, których - jak się wydaje - nie da się pokonać, i przerażających griszów z nowego zaciągu, jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek. Aby z nim wygrać, Alina i Mal zbierają nowych, potężnych sojuszników i wyruszają w transkontynentalną podróż, aby odnaleźć dwa mityczne stworzenia, które spotęgują jej moce.

Z kolei w Ketterdamie Wrony muszą zawiązać nowe sojusze, bo przychodzi im walczyć ze starymi rywalami i wyjaśnić jeszcze dawniejsze zatargi, które zagrażają nie tylko ich miejscu w Baryłce, lecz samemu ich życiu. Gdy dostaną szansę na zabójczy skok, po raz kolejny przyjdzie im stanąć naprzeciw legendarnej Przywoływaczki Słońca. 

Pedro Pascal w 'Buffy: Postrach wampirów'Pedro Pascal latami tyrał w małych rolach. Teraz jest królem seriali premium

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi sezon to osiem odcinków, niektóre z nich trwają ponad godzinę. Premiera wszystkich 16 marca o 9:00. 

  1. "Twój jedyny azyl" – 55 minut
  2. "Rusalie" – 65 minut
  3. "Swój do swego ciągnie" – 61 minut
  4. "Każda potworność" – 59 minut
  5. "Iuieh sezs" ("Miej w pogardzie własne serce") – 59 minut
  6. "Ni ueh sezs" ("Nie mam serca") – 61 minut
  7. "Widzimy się na łące" – 63 minuty
  8. "Żadnych pogrzebów" – 64 minuty
Więcej o: