Pamiętacie jak na imprezę Ferdka wpadł Tadzio i Karol z "Miodowych Lat"? Wyjątkowych gości było więcej

16 marca 2023 roku mijają 24 lata od premiery pierwszego odcinka "Świata według Kiepskich". Z tej okazji wspominamy jeden z epizodów, w których pojawiło się najwięcej znamienitych gości. Karol Krawczyk i Tadzio Norek z "Miodowych lat" to dopiero początek listy.

"O, w mordę jeża!", "Nie obrażaj pan, dobre?", "A co mnie to gówno obchodzi?" - to tylko kilka z kultowych już cytatów pochodzących z uniwersum "Świata według Kiepskich". Chociaż serial został oficjalnie zakończony w 2022 roku, niektóre odcinki i fragmenty nie dadzą o sobie zapomnieć pewnie jeszcze przez wiele lat.

24 lata "Świata według Kiepskich". W odcinku specjalnym z 1999 roku pojawił się Tadzio Norek i Karol Krawczyk

Pierwszy epizod "Świata według Kiepskich" trafił na antenę Polsatu 16 marca 1999 roku. 24 lata temu twórcy wykazali się odwagą i pomysłowością, aby rozprawić się ze stereotypowym modelem polskiej rodziny. Produkcja przez lata pokazywała przywary przypisywane mieszkańcom naszego kraju, zwracając uwagę na ich szkodliwość, jednocześnie nie tracąc dystansu i wypełniając każdy odcinek specyficznym poczuciem humoru.

Główną rolę w serialu przez cały czas jego trwania grał Andrzej Grabowski, a ekranową żoną Ferdka Kiepskiego była Halina - Marzena Kipiel-Sztuka. To role w polsatowej serii zapewniły także dużą rozpoznawalność nieżyjącym już - Ryszardowi Kotysowi (Marian Paździoch) czy Dariuszowi Gnatowskiemu (Arnold Boczek). Niezwykle istotną postacią był tutaj także Waldek Kiepski, kompan Ferdka w oglądaniu telewizji i piciu Mocnego Fulla, grany przez Bartosza Żukowskiego.

Jednak w serialu nie zabrakło również wielu gościnnych występów znanych osobistości, a także postaci z innych produkcji anteny. W serii na przestrzeni lat pojawił się Zbigniew Wodecki, Katarzyna Figura, Joanna Brodzik, Robert Gonera czy Piotr Gąsowski. Wyjątkowym pod tym względem epizodem był specjalny odcinek zatytułowany "Wielki bal".

Epizod wyemitowano z okazji Sylwestra, a w jego opisie na stronie fandomu serialu czytamy:

Jest 31 grudnia 1999 roku. Halina Kiepska ze złością pokazuje Ferdkowi połamaną patelnię. Halina robi wyrzuty mężowi, że ten nigdy jej nie zabrał na bal sylwestrowy. Ferdynand postanawia zorganizować go w domu. Zajmuje się dekoracjami. Zaprasza Arnolda Boczka. Ten organizuje orkiestrę. W tym samym czasie Marian Paździoch organizuje bal u siebie (z orkiestrą listonoszy: Edziem oraz emerytami: Rychem, Zdzichem i Krzychem). Ferdek nakazuje dzieciom, aby pozaklejały plakaty reklamujące imprezę Paździochów swoimi.

Okazuje się jednak, że na żadną z imprez nikt nie przychodzi, a skłóceni sąsiedzi łączą siły w mieszkaniu Kiepskich. Podczas oglądania telewizji, zaczynają wyciągać z telewizora znane wszystkim widzom Polsatu postacie.

Krzysztof Krawczyk, Graczykowie, Karol i Norek na "Wielkim balu" Kiepskich

W ten oto sposób na "Wielkim balu" u Kiepskich bawi się Krzysztof Krawczyk, który wykonuje w serialu nowy przebój "Dwutysięczny Nowy Rok" oraz Jadwiga i Wiesław Graczykowie. Oprócz tego na ekranie fani polskich seriali zobaczyli wymarzony w tamtych latach crossover (sytuacja, w której dochodzi do spotkania bohaterów różnych dzieł kultury - przyp. red.).

Z telewizora wychodzi uwielbiany przez widzów duet Karol Krawczyk i Tadzio Norek z "Miodowych Lat". Panowie wyraźnie skonsternowani sytuacją, nie do końca wiedzą, jak się zachować, jednak jak na "kurturarnych ludzi" przystało, przyjmują od Paździocha kieliszki wypełnione szampanem i czekają na rozwój wydarzeń.

Wówczas do domu Kiepskich wkracza Edzio listonosz w stroju torreadora, który próbuje ujarzmić byka - w tej roli Arnold Boczek. Jakby karuzeli absurdów było mało, w odcinku babka Rozalia zaczyna tańczyć na rurze i uwodzić Karola, który najwyraźniej ulega urokowi staruszki i daje jej 50 zł.

Więcej o: