Pamiętacie jak na imprezę Ferdka wpadł Tadzio i Karol z "Miodowych Lat"? Wyjątkowych gości było więcej

16 marca 2023 roku mijają 24 lata od premiery pierwszego odcinka "Świata według Kiepskich". Z tej okazji wspominamy jeden z epizodów, w których pojawiło się najwięcej znamienitych gości. Karol Krawczyk i Tadzio Norek z "Miodowych lat" to dopiero początek listy.

"O, w mordę jeża!", "Nie obrażaj pan, dobre?", "A co mnie to gówno obchodzi?" - to tylko kilka z kultowych już cytatów pochodzących z uniwersum "Świata według Kiepskich". Chociaż serial został oficjalnie zakończony w 2022 roku, niektóre odcinki i fragmenty nie dadzą o sobie zapomnieć pewnie jeszcze przez wiele lat.

24 lata "Świata według Kiepskich". W odcinku specjalnym z 1999 roku pojawił się Tadzio Norek i Karol Krawczyk

Pierwszy epizod "Świata według Kiepskich" trafił na antenę Polsatu 16 marca 1999 roku. 24 lata temu twórcy wykazali się odwagą i pomysłowością, aby rozprawić się ze stereotypowym modelem polskiej rodziny. Produkcja przez lata pokazywała przywary przypisywane mieszkańcom naszego kraju, zwracając uwagę na ich szkodliwość, jednocześnie nie tracąc dystansu i wypełniając każdy odcinek specyficznym poczuciem humoru.

'Nic nie może wiecznie trwać' - kadr z teledyskuAnna Jantar nagrała z Budką Suflera ostatnią piosenkę. "Tytuł okazał się niefortunny"

Główną rolę w serialu przez cały czas jego trwania grał Andrzej Grabowski, a ekranową żoną Ferdka Kiepskiego była Halina - Marzena Kipiel-Sztuka. To role w polsatowej serii zapewniły także dużą rozpoznawalność nieżyjącym już - Ryszardowi Kotysowi (Marian Paździoch) czy Dariuszowi Gnatowskiemu (Arnold Boczek). Niezwykle istotną postacią był tutaj także Waldek Kiepski, kompan Ferdka w oglądaniu telewizji i piciu Mocnego Fulla, grany przez Bartosza Żukowskiego.

Jednak w serialu nie zabrakło również wielu gościnnych występów znanych osobistości, a także postaci z innych produkcji anteny. W serii na przestrzeni lat pojawił się Zbigniew Wodecki, Katarzyna Figura, Joanna Brodzik, Robert Gonera czy Piotr Gąsowski. Wyjątkowym pod tym względem epizodem był specjalny odcinek zatytułowany "Wielki bal".

Keanu Reeves jako Thomas Anderson / Neo w 'Matrixie'Wiemy, ile zarobili aktorzy na największych seriach. Rekordzista rozbił bank

Epizod wyemitowano z okazji Sylwestra, a w jego opisie na stronie fandomu serialu czytamy:

Jest 31 grudnia 1999 roku. Halina Kiepska ze złością pokazuje Ferdkowi połamaną patelnię. Halina robi wyrzuty mężowi, że ten nigdy jej nie zabrał na bal sylwestrowy. Ferdynand postanawia zorganizować go w domu. Zajmuje się dekoracjami. Zaprasza Arnolda Boczka. Ten organizuje orkiestrę. W tym samym czasie Marian Paździoch organizuje bal u siebie (z orkiestrą listonoszy: Edziem oraz emerytami: Rychem, Zdzichem i Krzychem). Ferdek nakazuje dzieciom, aby pozaklejały plakaty reklamujące imprezę Paździochów swoimi.

Okazuje się jednak, że na żadną z imprez nikt nie przychodzi, a skłóceni sąsiedzi łączą siły w mieszkaniu Kiepskich. Podczas oglądania telewizji, zaczynają wyciągać z telewizora znane wszystkim widzom Polsatu postacie.

Krzysztof Krawczyk, Graczykowie, Karol i Norek na "Wielkim balu" Kiepskich

W ten oto sposób na "Wielkim balu" u Kiepskich bawi się Krzysztof Krawczyk, który wykonuje w serialu nowy przebój "Dwutysięczny Nowy Rok" oraz Jadwiga i Wiesław Graczykowie. Oprócz tego na ekranie fani polskich seriali zobaczyli wymarzony w tamtych latach crossover (sytuacja, w której dochodzi do spotkania bohaterów różnych dzieł kultury - przyp. red.).

Z telewizora wychodzi uwielbiany przez widzów duet Karol Krawczyk i Tadzio Norek z "Miodowych Lat". Panowie wyraźnie skonsternowani sytuacją, nie do końca wiedzą, jak się zachować, jednak jak na "kurturarnych ludzi" przystało, przyjmują od Paździocha kieliszki wypełnione szampanem i czekają na rozwój wydarzeń.

Wówczas do domu Kiepskich wkracza Edzio listonosz w stroju torreadora, który próbuje ujarzmić byka - w tej roli Arnold Boczek. Jakby karuzeli absurdów było mało, w odcinku babka Rozalia zaczyna tańczyć na rurze i uwodzić Karola, który najwyraźniej ulega urokowi staruszki i daje jej 50 zł.

Więcej o: