Oscarowy hit "ukryty" przed polskimi widzami. Żeby go obejrzeć, wystarczy jedna zmiana

Netflix ma w swojej ofercie szeroką ofertę filmów nagrodzonych Oscarami. Jeden z nich jest "ukryty" przed polskimi użytkownikami. W jaki sposób obejrzeć "RRR" na znanej platformie?

Nominowane do Oscarów produkcje zwykle bardzo szybko zyskują na popularności. Przed i po wręczeniu prestiżowych nagród widzowie znacznie chętniej sięgają po wyróżnione tytuły w dużej mierze za pośrednictwem streamingu.

Oscarowy przebój Netfliksa ukryty przed widzami

Zobacz wideo "RRR" - opowieść o heroicznej walce niepodległościowej [ZWIASTUN]

Jednym z laureatów tegorocznych Oscarów jest indyjski film akcji "RRR". Przeszło trzygodzinna produkcja opowiada fikcyjną historię dwóch legendarnych rewolucjonistów, którzy podjęli walkę o niepodległość swojej ojczyzny. Twórcy zostali wyróżnieni przez Akademię za piosenkę "Naatu Naatu", która pokonała na gali między innymi "Lift Me Up" Rihanny czy "Hold My Hand" Lady Gagi.

Film od zeszłego roku bije rekordy popularności. Stał się przebojem nie tylko w Indiach. W Stanach Zjednoczonych jest to jedna z najpopularniejszych bollywoodzkich produkcji wszech czasów. W Polsce dyskusje  o "RRR" słyszy się znacznie rzadziej. Przyczyną może być utrudniony dostęp do filmu na Netfliksie.

Polscy użytkownicy, chcąc zapoznać się z indyjskim tytułem, mogą napotkać problemy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę serwisu "RRR" film się nie pojawia. Platforma proponuje za to obrazy "powiązane" z wyszukiwanym.

NetflixNetflix netflix.com / zrzut z ekranu

Sytuacji jednak łatwo zaradzić. Wystarczy zmienić ustawienia konta. Polscy użytkownicy po przełączeniu języka na niemiecki lub angielski również bez problemu obejrzą "RRR" za pośrednictwem serwisu. Niestety z opcji nie skorzystają wszyscy użytkownicy Netfliksa, ponieważ po przełączeniu języka, film można obejrzeć wyłącznie w wersji oryginalnej, z niemieckimi i angielskimi napisami.

NetflixNetflix netflix.com / zrzut z ekranu

"RRR" poza Oscarem ma na koncie również Złoty Glob za najlepszą piosenkę, Saturna za najlepszy film zagraniczny oraz Critics' Choice za najlepszą piosenkę i film zagraniczny. Łącznie produkcja od premiery otrzymała przeszło 30 nominacji do światowych nagród.

Więcej o: