Na tę sugestię produkcji Dowbor się nie zgodziła. Potem prowadzącej "Nasz Nowy Dom" dziękowano w listach

Katarzyna Dowbor od 2013 roku związana jest z Telewizją Polsat, w której prowadzi program "Nasz Nowy Dom", odmieniający nie tylko wnętrza, ale też życia potrzebujących rodzin. W wywiadach często porusza ciekawiące telewidzów kwestie finansowania remontów, rzeczywistego czasu ich trwania czy dalszych losów uczestników. Nie jest jednak osobą decydującą o wszystkich aspektach. W jednej z rozmów opowiedziała, jaki ma stosunek do sugestii producentów.

"Nasz Nowy Dom" trafił na antenę Polsatu we wrześniu 2013 roku i od tamtej pory wyemitowano 20 serii programu, w którym ekipa remontowa pomogła stworzyć lepsze warunki mieszkalne prawie 300 rodzinom. Produkcja wciąż ma jednak swoje tajemnice, o które w wywiadach często pytana jest prowadząca - Katarzyna Dowbor.

OFERTY AVANTI24: Ta biżuteria skradła serca kobiet. Naszyjnik z kamieniem miłości jest idealny na prezent

"Mój kolor włosów jest moją pieczątką"

Dowbor jest związana z serią "Nasz Nowy Dom" od początku nadawania. Odpowiada nie tylko za ostatnie szlify przed oddaniem kluczy do nowego wnętrza, ale też udzielenie wsparcia bohaterom odcinka. Produkcja nie rezygnuje ze współpracy, co sugerowałoby brak spięć podczas pracy na planie. Dziennikarka JastrząbPost postanowiła doprecyzować tę kwestię i zapytać prezenterkę o to, jak odnosi się do sugestii ze strony producentów programu. Charakterystyczna prowadząca od lat budzi sympatię widzów, jednak jak wyznała w jednym z wywiadów, produkcja namawiała ją do znacznej zmiany wizerunkowej.

Ja jestem bardzo zgodnym człowiekiem i jeśli widzę, że coś ma sens, jeżeli prosi się mnie o coś, co będzie dobre dla programu czy dla stacji, to ja to robię. Ale jeżeli widzę, że przefarbowanie moich włosów na inny kolor nic nie zmieni, ani w programie, ani nie poprawi oglądalności, to po prostu tego nie robię.

- powiedziała, nawiązując z sytuacji sprzed lat, gdy producenci innego programu - niezwiązani z serią "Nasz Nowy Dom" - namawiali ją na przefarbowanie rudych włosów. Dodała też, że cieszy się z okazanej stanowczości. Dzięki pozostaniu przy naturalnym kolorze stała się inspiracją dla młodych widzek, dla których podobny odcień jest powodem kompleksów.

Uważam, że mój kolor włosów jest moją pieczątką. Dzięki temu, że nigdy nie majstrowałam przy wyglądzie często dostaję takie listy, gdzie wiele dziewczynek z rudymi włosami i piegami pisze, że poczuło się lepiej, to znaczy zrozumiało, że jeśli nie ma się blond albo czarnych włosów to jest się innym, ale to wcale nie znaczy, że gorszym. Cieszę się z tego powodu.

- wyjaśniła, dodając, że nigdy nie kusiła ją zmiana.

 
Zobacz wideo Przepis na unikanie skandali według Katarzyny Dowbor? "Jestem ostrożna"

Nie tylko "Nasz Nowy Dom"

W ostatnim czasie Katarzyna Dowbor udzieliła wielu wywiadów, w którym zdradziła swój stosunek do programów telewizyjnych, również tych realizowanych przez konkurencję. Została zapytana m.in. o stosunek do Doroty Szelągowskiej, która również zajmuje się metamorfozą wnętrz.

Bardzo lubię programy, w których urządza się wnętrza, czasem oglądam. To, że Dorota robi ten program to bardzo dobrze, chciałabym, żeby w każdej telewizji był taki program, żeby ludziom pomagać, a potrzebujących rodzin starczy dla wszystkich. A Dorota super sobie radzi i bardzo jej kibicuję!

- powiedziała "Faktowi". W tej samej rozmowie opowiedziała też o trudnościach związanych z realizacją prowadzonego przez siebie programu, głównie kwestii finansowania remontów.

Nagle okazuje się, że zabraknie na kuchnię, czy łazienkę. Na początku byliśmy tym przerażeni, ale Polsat stanął na wysokości zadania. Zrozumiał, że jest inflacja i dołożył nam środki na zakupy. Oczywiście kupowanie materiałów jest w tej chwili bardzo trudne. Czasami musimy się zastanowić, czy zrobić coś inaczej, żeby się zamknąć w przewidzianym budżecie, ale dajemy radę.

- przyznała. Nowy sezon "Nasz Nowy Dom" wystartował 2 marca 2023 roku. To już 20. edycja show, które cieszy się sporą popularnością - w szczytowym momencie program przyciągał przed ekrany ponad 2 mln telewidzów.

Więcej o: