Kiedyś prowadziła "Teleexpress" i "Panoramę". Po utracie posady postanowiła się przebranżowić

Kilka lat temu Adriana Niecko robiła karierę w telewizji, prowadząc "Teleexpress". Mimo sympatii widzów, dziennikarka niespodziewanie przestała pojawiać się na ekranie. Swoje życiowe powołanie odnalazła w zupełnie innej branży. Czym teraz się zajmuje?

W show-biznesie mówiono, że Adriana Niecko to "cudowne dziecko TVP". 24-letnia dziennikarka prowadziła najważniejsze programy informacyjne emitowane na antenie Telewizji Polskiej. Gdy jej kariera zaczęła nabierać tempa, niespodziewanie otrzymała wypowiedzenie. Nie mogąc znaleźć posady w mediach, postanowiła się przebranżowić.

Zobacz wideo Ociepa o paskach TVP Info ws. śmierci Mikołaja Filiksa: Te paski są reakcjami na akcję

Była twarzą TVP. Niespodziewanie dostała wypowiedzenie

Zanim Adriana Niecko zadebiutowała na srebrnym ekranie, wystąpiła w teledysku do utworu "Wychowanie" zespołu T.Love. W roli dziennikarki została zatrudniona po raz pierwszy przez Telewizję Gdańsk. Szybko zdobyła sympatię widzów i otrzymała propozycję posady w Telewizji Polskiej, którą przyjęła. 24-latka została wówczas rzucona na głęboką wodę. Prowadziła czołowe programy informacyjne stacji TVP, takie jak "Panorama" czy "Teleexpress".

W tym czasie młoda dziennikarka była związana z kolegą po fachu, Sławomirem Siezieniewskim. Władze stacji planowały wykorzystać gorący temat, jakim był ich romans, by powierzyć im weekendowe wydania "Wiadomości". Pomysłu jednak nigdy nie zrealizowano, bo para niespodziewanie ogłosiła rozstanie. Niedługo później Niecko dowiedziała się, że TVP postanowiło nie przedłużyć zawartej z nią umowy. — Zapytałam o powody i usłyszałam, że nie ma już zapotrzebowania na moją osobę — skomentowała krótko w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Po zakończeniu pracy w TVP postanowiła się przebranżowić. Dziś nie jest związana z show-biznesem

Niespodziewane zniknięcie Niecko z telewizji było dla widzów sporym zaskoczeniem. Co prawda w 2005 roku dziennikarka na chwilę pojawiła się na antenie TVP, lecz po kilku miesiącach ostatecznie zrezygnowała z posady. Wtedy rozpoczęła swoją pierwszą pracę w marketingu. Później znalazła zatrudnienie w Biurze Zarządu PZU Życie, a także w Banku BPH. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora ds. marketingu w firmie prawniczej. Dziennikarka nie wyklucza powrotu na ekrany, lecz nie ukrywa, że jej decyzja zależy od "anteny, programu i pieniędzy".

W tym roku Adriana Niecko skończyła 53 lata. Dziennikarka nie występuje publicznie, a w sieci na próżno szukać jej aktualnych zdjęć. Wiadomo jednak, że jest szczęśliwą mamą córki, Natalii, która jest owocem związku z biznesmenem, Michałem Rejem. 

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: