"Helena, mam zawał". Paździoch i Boczek powrócili w specjalnym odcinku serialu "Świat według Kiepskich"

Choć "Świat według Kiepskich" oficjalnie został uznany za zakończony, 20 marca na platformie Polsat Box Go pojawił się odcinek specjalny z udziałem Arnolda Boczka i Mariana Paździocha. Jak to możliwe?

"Świat według Kiepskich" był jedną z najdłużej nadawanych produkcji. Przez 23 lata przyciągnął przed ekrany miliony widzów. Po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa stacja zdecydowała się zakończyć emisję. 16 listopada 2022 roku premierę miał (teoretycznie) ostatni 588. odcinek serialu, który w polskiej telewizji emitowany był od 1999 roku. 20 marca na platformie Polsat Box Go pojawił się jednak odcinek specjalny, w którym powróciły postacie grane przez Gnatowskiego i Kotysa. Jak to możliwe?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

Boczek i Paździoch powracają z zaświatów w odcinku specjalnym "Świata według Kiepskich". Jak to możliwe?

Twórcy serialu wykorzystali technologię deepfake. Nowoczesna, ale i kontrowersyjna technika wykorzystująca sztuczną inteligencję pozwoliła przywrócić postacie, z którymi widzowie już zdążyli się pożegnać. Dariusz Gnatowski zmarł w 2020 roku, Ryszard Kotys w 2021 roku. Dzięki cyfrowej sztuczce odgrywani przez nich bohaterowie, Marian Paździoch i Arnold Boczek, powrócili z zaświatów w specjalnym odcinku serialu. Jak dowiadujemy się z napisów końcowych, twarze zmarłych aktorów zostały nałożone na żywych dublerów, w których wcielali się Mariusz Czajka (Paździoch) i Michał Pietrzak (Boczek). Co ważne, wizerunki zostały wykorzystane za zgodą rodzin Gnatowskiego i Kotysa. Efekt pracy techników możecie zobaczyć m.in. w galerii.

"Świat według Kiepskich". 589. odcinek rozgrywa się w czasach pandemii

O czym opowiada 589. odcinek? W całości jest on poświęcony pandemii koronawirusa. Ferdek nie chce się zaszczepić, a mieszkańcy kamienicy przy Ćwiartki 3/4 zmagają się z lockdownem.

W obliczu pandemii koronawirusa, Ferdek będzie mierzyć się też z egzystencjalnymi dylematami. W rozważaniach na temat życia w zaświatach bezcennych rad udzielą mu  Archanioł Gabriel, a także dawni mieszkańcy kamienicy Arnold Boczek i Marian Paździoch.

- czytamy na stronie Polsat Box Go. Odcinek poświęcony został pamięci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, którzy przed śmiercią byli zakażeni koronawirusem. Na razie dostępny jest wyłącznie na platformie streamingowej Polsatu.

Więcej o: