"Helena, mam zawał". Paździoch i Boczek powrócili w specjalnym odcinku serialu "Świat według Kiepskich"

Choć "Świat według Kiepskich" oficjalnie został uznany za zakończony, 20 marca na platformie Polsat Box Go pojawił się odcinek specjalny z udziałem Arnolda Boczka i Mariana Paździocha. Jak to możliwe?

"Świat według Kiepskich" był jedną z najdłużej nadawanych produkcji. Przez 23 lata przyciągnął przed ekrany miliony widzów. Po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa stacja zdecydowała się zakończyć emisję. 16 listopada 2022 roku premierę miał (teoretycznie) ostatni 588. odcinek serialu, który w polskiej telewizji emitowany był od 1999 roku. 20 marca na platformie Polsat Box Go pojawił się jednak odcinek specjalny, w którym powróciły postacie grane przez Gnatowskiego i Kotysa. Jak to możliwe?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

'Detektyw Monk' powraca po 14 latach "Detektyw Monk". Kultowy serial wraca po 14 latach. Kiedy premiera?

Boczek i Paździoch powracają z zaświatów w odcinku specjalnym "Świata według Kiepskich". Jak to możliwe?

Twórcy serialu wykorzystali technologię deepfake. Nowoczesna, ale i kontrowersyjna technika wykorzystująca sztuczną inteligencję pozwoliła przywrócić postacie, z którymi widzowie już zdążyli się pożegnać. Dariusz Gnatowski zmarł w 2020 roku, Ryszard Kotys w 2021 roku. Dzięki cyfrowej sztuczce odgrywani przez nich bohaterowie, Marian Paździoch i Arnold Boczek, powrócili z zaświatów w specjalnym odcinku serialu. Jak dowiadujemy się z napisów końcowych, twarze zmarłych aktorów zostały nałożone na żywych dublerów, w których wcielali się Mariusz Czajka (Paździoch) i Michał Pietrzak (Boczek). Co ważne, wizerunki zostały wykorzystane za zgodą rodzin Gnatowskiego i Kotysa. Efekt pracy techników możecie zobaczyć m.in. w galerii.

Bruce Willis i Emma Heminng Bruce Willis świętuje urodziny. Żona aktora publikuje nagranie

"Świat według Kiepskich". 589. odcinek rozgrywa się w czasach pandemii

O czym opowiada 589. odcinek? W całości jest on poświęcony pandemii koronawirusa. Ferdek nie chce się zaszczepić, a mieszkańcy kamienicy przy Ćwiartki 3/4 zmagają się z lockdownem.

W obliczu pandemii koronawirusa, Ferdek będzie mierzyć się też z egzystencjalnymi dylematami. W rozważaniach na temat życia w zaświatach bezcennych rad udzielą mu  Archanioł Gabriel, a także dawni mieszkańcy kamienicy Arnold Boczek i Marian Paździoch.

- czytamy na stronie Polsat Box Go. Odcinek poświęcony został pamięci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, którzy przed śmiercią byli zakażeni koronawirusem. Na razie dostępny jest wyłącznie na platformie streamingowej Polsatu.

Więcej o: