Masz wrażenie, że ciągle oglądasz to samo? Zapnij pasy, Netflix zapowiedział nowości

Wśród nadchodzących międzynarodowych tytułów Netfliksa znajdziemy w 2023 roku między innymi takie seriale jak "Berlin" (spin-off "Domu z papieru"), "FUBAR" (jak obiecał, że wróci, tak zrobił - Arnold Schwarzenegger! w roli głownej), "Griselda" (Sofa Vergara, jakiej nie znacie), "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów", trzecie sezony "Lupina" czy "Wiedźmina". Pojawią się także takie filmy jak "Matka", "Tyler Rake 2", "The Killer" oraz "Rebel Moon".

Netflix ogłosił nie tylko bogaty wachlarz polskich premier. Streamingowy gigant inwestuje na różnych rynkach i także za granicą powstało niemało produkcji, na które warto będzie zwrócić uwagę. - Fani Netflika poszukują u nas zarówno nowości, jak i znanych i docenionych tytułów. Z jednej strony ich ciekawość budzą nowe lokalne produkcje, a z drugiej - chętnie wracają do świata Bridgertonów czy Wiedźmina. Ta różnorodność biblioteki sprawia, że widzowie nieustannie odnajdują u nas rozrywkę, jakiej w danym momencie potrzebują - twierdzi Ilona Lartigue, dyrektor PR CEE w Netflix. Oto pierwsza porcja zagranicznych nowości.

Zobacz wideo Netflix szokuje kontynuacją "Różowych lat 70.". "Różowe lata 90." im dorównają? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Netflix. Nowe międzynarodowe premiery

Do grudnia przyjdzie czekać fanom "Domu z papieru", żeby zobaczyć spin-off tego popularnego hiszpańskiego serialu. O czym dokładnie opowie "Berlin"? "Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej Mennicy. To właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi kiedykolwiek dokonywał napadów" - zapowiada Netflix.

Jeszcze jako Terminator Arnold Schwarzenegger obiecał, że wróci. Jak powiedział, tak zrobił - i jak się zapowiada po Netflix Show, zrobił to w wielkim stylu. Aktor nie tylko zagrał główną rolę w serialu sensacyjno-komediowym "FUBAR", jest także jednym z jego producentów wykonawczych. Od czego zaczyna się cała zabawa? "Odkrycie rodzinnej tajemnicy skłania agenta CIA będącego o krok od emerytury do powrotu w teren w celu wykonania ostatniego zadania. Ten komediowy serial akcji opowiada o uniwersalnych relacjach rodzinnych na tle międzynarodowych rozgrywek szpiegowskich" - obiecuje platforma streamingowa. W obsadzie pojawili się: Arnold Schwarzenegger, Monica Barbaro, Milan Carter, Gabriel Luna, Fortune Feimster, Travis Van Winkle, Fabiana Udenio, Barbara Eve Harris, Aparna Brielle, Andy Buckley i Jay Baruchel.

Ciekawy może być serial inspirowany życiem Griseldy Blanc - przebiegłej i ambitnej kolumbijskiej businesswoman, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w historii. Produkcja nosi tytuł - tu bez niespodzianek - "Griselda", a w tytułową bohaterkę wciela się Sofia Vergara. "Blanco była oddaną matką oraz charakteryzowała się zabójczą mieszanką uroku osobistego i niespodziewanej gwałtowności. Potrafiła odnaleźć się zarówno w sprawach rodzinnych, jak i w biznesie, co zapewniło jej przydomek <<matki chrzestnej>>" - czytamy w streszczeniu produkcji.

4 maja 2023 roku fani Bridgertonów dostaną łakomy kąsek - tego dnia wejdzie bowiem produkcja "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów". To prequel z uniwersum Bridgertonów, więcjego akcja rozgrywa się wcześniej niż to, co widzowie znają z głównej produkcji. Teraz dowiemy się, jak wyglądało życie królowej Charlotty i jej droga do władzy. Dowiemy się więcej o jej małżeństwie z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. W rezultacie tych zmian powstał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie "Bridgertonów" - obiecuje Netflix.

W tym roku zobaczymy także trzeci sezon "Lupina" Omarem Sy w roli głównej. "Ukrywający się Assane żyje z dala od żony i syna. Nie może jednak pogodzić się z ich cierpieniem i postanawia wrócić do Paryża, gdzie składa im szaloną propozycję – proponuje, że opuszczą Francję i zaczną nowe życie gdzie indziej. Jednak duchy przeszłości za sprawą nieoczekiwanego powrotu rujnują te śmiałe plany" - czytamy.

Po raz ostatni Henry'ego Cavilla w roli wiedźmina Geralta zobaczymy latem tego roku - wtedy też ma się pojawić trzeci sezon wzbudzającej kontrowersje produkcji. Cóż nowego wymyślili scenarzyści? "Władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu prześcigają się w próbach znalezienia Ciri, więc Geralt zabiera ją z Cintry, żeby znaleźć dla niej bezpieczną kryjówkę. Wiedźmin zrobi wszystko, żeby obronić swoją na nowo połączoną przybraną rodzinę przed każdym zagrożeniem. Yennefer, która odpowiada za magiczne szkolenie Ciri, prowadzi całą trójkę do Aretuzy, za której murami mają być bezpieczni i zgłębić niezwykłe zdolności dziewczyny. Na miejscu trafiają jednak w bagno spisków, zdrady i czarnej magii. Aby wyjść cało z tych opresji, będą musieli położyć na szali wszystko" - brzmi zapowiedź. Kto wie, może któryś z tych spisków i zaklęć wyjaśńi, dlaczego w następnej serii Geralt będzie wyglądać już jak Liam Hemsworth.

Nowe filmy fabularne Netfliksa

Zack Snyder wyreżyserował dla Netfliksa film "Rebel Moon" - ten będzie miał premierę 22 grudnia. "Kiedy spokojna kolonia na krańcu galaktyki zostaje zagrożona przez armię despotycznego Regenta Balisariusa, młoda kobieta z tajemniczą przeszłością zostaje wysłana w poszukiwaniu wojowników z sąsiednich planet, którzy pomogą im stanąć do walki" - kusi streszczenie. W obsadzie m.in. Sofia Boutella, Djimon Hounsou, Ed Skrein, Michiel Huisman, Bae Doona, Ray Fisher, a także Charlie Hunnam i Anthony Hopkins jako głos "Jimmy'ego". Poza tym pojawią się: Cary Elwes, Corey Stoll, Jena Malone, Fra Fee, Cleopatra Coleman, Alfonso Herrera, Stuart Martin, Staz Nair, Sky Yang, Rhian Rees, E. Duffy, Charlotte Maggi.

Kolejny hollywoodzki tytan David Fincher z kolei przygotował dla widzów platformy film "The Killer", który wejdzie 10 listopada 2023 roku. Najważniejsze, w roli głównej wystąpił Michael Fassbender. Towarzyszą mu Charles Parnell, Arliss Howard, Sophie Charlotte i Tilda Swinton. Pridukcja powstała na podstawie francuskiej serii komiksów "Zabójca" autorstwa Alexisa Nolenta (tworzącego pod pseudonimem Matz) i rysownika Luca Jacamona. W skrócie chodzi o to, że przez wpadkę zabójca musi stoczyć walkę ze swoimi zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego.

Jennifer Lopez także się wcieli w wybitnie wyszkoloną zabójczynię w filmie "Matka". Jej bohaterka w trakcie ucieczki przed groźnymi ludźmi, wychodzi z ukrycia, by chronić córkę, którą porzuciła wiele lat wcześniej. W obsadzie także wystąpili: Joseph Fiennes, Omari Hardwick, Omari Hardwick, Paul Raci, Lucy Paez. W kategorii kino akcji dostaniemy także drugą część filmu "Tyler Rake" z Chrisem Hemsworthem (tym lepszym z braci Hemsworthów). Tym razem grany przez niego bohater, czyli australijski najemnik specjalizujący się w tajnych misjach, musi uwolnić z więzienia udręczoną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera.

Więcej o: