"Moda na sukces" ma już 36 lat. Pierwszego odcinka widzowie nie zobaczyli w polskiej telewizji. Dlaczego?

"Moda na sukces" to telenowela, którą w latach 90. pokochali Polacy. 23 marca mija 36 lat od emisji pierwszego odcinka. Tego epizodu widzowie w Polsce jednak nigdy nie obejrzeli. Dlaczego? Co się działo w serialu, zanim Brooke wdała się w romans z teściem, szwagrem, zięciami, przyrodnim bratem męża, mężem córki i pasierbem?

"Moda na sukces" premierę w Polsce miała 5 września 1994 roku. Widzowie obejrzeli jednak 216 odcinek i to on przez lata uważany był jako pierwszy. Telewizja Polska uznała, że fabuła serialu w pierwszych latach była zbyt odległa od znanej nam rzeczywistości. Dopiero później numeracja odcinków została skorygowana. Serial w amerykańskiej telewizji debiutował jednak 23 marca 1987 roku i szybko stał się jedną z najpopularniejszych oper mydlanych w Stanach Zjednoczonych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?

"Moda na sukces" to fenomen nie tylko w Polsce. Romanse, intrygi i zbrodnie

Opera mydlana odniosła ogromny sukces na całym świecie. Przez lata oglądały ją miliony widzów w 140 krajach. "Moda na sukces" wciąż jest najdłużej emitowanym w Polsce serialem. Opera mydlana w latach 90. i na początku lat 2000. cieszyła się ogromną popularnością. Nie brakowało głosów krytyki, nie tylko w kierunku typowych dla tego typu telenoweli rozwijającej się wolno akcji czy skomplikowanych i brzmiących nieprawdopodobnie wątków. Twórcy wielokrotnie wskrzeszali postacie, które uznawane były za zmarłe, wplątywali bohaterów w skomplikowane relacje. 

Serial był też pełen intryg, zbrodni i romansów. To właśnie związki głównych bohaterów są najbardziej charakterystyczne dla "Mody na sukces". Przykładem może być Brooke, która związana była zarówno z Ridge’em, jak i jego ojcem (który w późniejszych latach okazał się jego ojczymem) czy bratem, ale też zięciami, szwagrem, a nawet pasierbem. 

'Moda na sukces' Najdłuższa telenowela na świecie? Rekordzista ma 18 tys. odcinków

Pierwszy odcinek "Mody na sukces" zadebiutował 36 lat temu. Co się działo w serialu?

Co się działo w pierwszym odcinku? Widzowie poznali w nim rodzinę Forresterów, Loganów i Spencerów, a także dom mody Forrester Creations. Ridge uwikłany był w romans z Caroline Spencer, którą w premierowym odcinku po raz pierwszy poprosił o rękę. Brooke była studentką chemii, związaną z policjantem, Dave’em Reedem. W pierwszym odcinku została zaatakowana i mało brakowało, a zostałaby zgwałcona. Na początek trwającego tysiące odcinków romansu między Brooke i Ridge’em widzowie musieli jeszcze poczekać. W pierwszych latach to właśnie Caroline była główną rywalką Brooke.

 

Barbara Bursztynowicz w 'Klanie' Gra Elżbietę w serialu "Klan". Odmawiała scen niezgodnych z jej poglądami

Więcej o: