Miał 9 lat, gdy wziął udział w "MasterChef Junior". Teraz ma 15 lat i pasjonuje się wędkarstwem

Mateusz Biernat był jednym z uczestników drugiej edycji programu "MasterChef Junior". W talent show zachwycał wybitnymi, jak na 9-latka, umiejętnościami kulinarnymi. Od czasu jego debiutu w telewizji minęło już ponad 5 lat. Zobaczcie, jak się zmienił aspirujący kucharz.

Choć Mateusz Biernat nie zajął miejsca na podium w programie "MasterChef Junior", to w pamięci widzów zapisał się jako charyzmatyczny 9-latek z ogromnym zamiłowaniem do gotowania. Zobaczcie, jak zmienił się od czasu udziału w kulinarnym talent-show.

Zasłynął w programie "MasterChef Junior". Wyznał, jakie ma plany na przyszłość

W 2017 roku Mateusz Biernat wziął udział w drugiej edycji programu "MasterChef Junior". Wówczas 9-letni chłopiec wykazywał się ogromną charyzmą, pasją do gotowania oraz kulinarnym talentem. Wśród widzów cieszył się popularnością i uznaniem, choć niektóre z jego słów wywoływały spore kontrowersje. W jednym z odcinków reality-show wyznał odważnie, czym chciałby zająć się w przyszłości.

Chłopiec przyznał, że rozważa karierę kucharza lub... rzeźnika. — W przyszłości chciałbym zostać albo rzeźnikiem, albo kucharzem. Z dziadkiem przyrządzamy w domu bardzo dużo wyrobów naszej roboty, bo mamy dużo zwierząt i trzeba coś z tym zwierzętami zrobić, bo nam się co chwila rozmnażają — mówił z dumą w programie. Mimo że jurorom smakowały przygotowywane przez niego dania, a Mateusz był jednym z faworytów do zwycięstwa, to ostatecznie zajął w programie 4. miejsce.

Zobacz wideo Magda Gessler vs Robert Makłowicz. Kto robi smaczniejsze naleśniki? Sprawdzamy

Od czasu udziału w programie bardzo się zmienił. Wciąż gotuje, ale ma też inną pasję

Od czasu udziału Mateusza Biernata w programie "MasterChef Junior" minęło już prawie 6 lat. Chłopak przeszedł sporą metamorfozę. Przede wszystkim wydoroślał, w końcu jest już prawie 15-latkiem. Aspirujący kucharz sporadycznie jest aktywny w mediach społecznościowych. Z zamieszczonych na Instagramie postów wynika, że gotowanie wciąż jest jego dużą pasją, a przygotowywane potrawy stale udoskonala. Jednak to nie jedyne zainteresowanie, któremu poświęca wolny czas. Nastolatek ma również inne hobby. Od lat jest zapalonym wędkarzem. Regularnie bierze udział w łowach, a w sieci publikuje fotografie, na których chwali się okazami ryb, które udało mu się złapać. Wiedzieliście o tym?

 
Więcej o: