Grał Burke'a w "Chirurgach". Po homofobicznym komentarzu pobił się z "McDreamym" i wyleciał z serialu

Przez trzy sezony w serialu "Chirurdzy" grał doktora Prestona Burke'a. W 2007 roku w atmosferze skandalu stacja nie przedłużyła z nim kontraktu, a Isaiah Washington zniknął z obsady. Niedawno poinformował, że kończy karierę, a o wszystko obwinił hejterów.

Isaiah Washington w 2005 roku otrzymał rolę doktora Prestona Burke’a w serialu "Chirurdzy". Odgrywana przez niego postać w ciągu trzech pierwszych sezonów produkcji zyskała sporą sympatię widzów. Szokujące dla nich były więc doniesienia o zachowaniu aktora. W 2006 roku Washington pobił się na planie z Patrickiem Dempseyem. Rok później produkująca serial stacja ABC ogłosiła, że z powodu problemów z agresją i homofobicznych komentarzy, nie zamierza przedłużać z nim kontraktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Awantura" - serialowa opowieść o furii [ZWIASTUN]

Z powodu homofobicznego komentarza wyleciał z obsady "Chirurgów". Oskarżył producentów o rasizm

Do bójki doszło w październiku 2006 roku. Na planie "Chirurgów" Patrick Dempsey został sprowokowany przez homofobiczny komentarz Isaiaha Washingtona, który nazwał T.R. Knighta "pedałem". Na Washingtona posypały się gromy, a oliwy do ognia dodał podczas rozdania Złotych Globów, gdy zażartował, że sam "chce być gejem".

Tadeusz Broś Przez lata był gwiazdą TVP. Po wszczęciu pożaru, dostał wypowiedzenie

W czerwcu 2007 roku ABC zdecydowało o nieprzedłużeniu kontraktu, a doktor Preston Burke zniknął z serialu. Washington oskarżył producentów o rasizm. – Przeprosiłem i wyraziłem skruchę za to, co powiedziałem i za ból, jaki wyrządziłem. Niestety, wygląda na to, że czarnoskóry człowiek nie może w tym kraju uzyskać przebaczenia takiego, jak Robert Downey Jr czy gubernator Kalifornii – przyznał w rozmowie z "Newsweekiem".

 

Pobił się na planie z Patrickiem Dempseyem. To on terroryzował plan serialu

Isaiah Washington wielokrotnie oskarżał producentów serialu "Chirurdzy". Twierdził, że na planie panowała okropna atmosfera, a ekipa i inni aktorzy milczeli w obawie przed konsekwencjami. W 2021 roku ukazała się "How to Save a Life: The Inside Story Of Grey’s Anatomy" autorstwa Lynette Rile. W książce wspomina m.in. o kontrowersyjnej bójce, lecz podkreśla, że to Patrick Dempsey terroryzował aktorów i ekipę na planie, a incydent z wyzwiskiem był jednorazowy.

 
Wszyscy byli zaniepokojeni zachowaniem Patricka, który notorycznie się spóźniał i zdawał się lekceważyć innych […]. Było późno, wszyscy byli ekstremalnie zmęczeni. W pewnym momencie [Isaiah - przyp. red.] pchnął Patricka na ścianę i powiedział coś w stylu: Nie myśl, że możesz ze mną rozmawiać tak, jak z tym małym pedałem

wspominał w książce scenarzysta produkcji, Harry Werksman, który podkreślał, że Washington do tej pory był na planie wyjątkowo profesjonalny, choć "miewał pewne problemy osobowościowe". Jak wynika z wypowiedzi osób związanych z produkcją serialu, to Dempsey terroryzował plan filmowy i straszył producentów.

Elizabeth Debicki jako księżna Diana w serialu 'The Crown' "The Crown". Nakręcono wypadek księżnej Diany. "To nieludzkie"

Isaiah Washington ogłosił koniec kariery. "Hejterzy wygrali"

Po wyrzuceniu z "Chirurgów" aktor wystąpił m.in. w serialu "The 100", gdzie przez 5 sezonów grał jedną z głównych ról. W 2014 roku pojawił się gościnie w odcinku "Chirurgów". Ostatnim filmem, w jakim zagrał, jest wyreżyserowana przez niego "Corsicana". Pod koniec lutego Washington ogłosił w mediach społecznościowych, że definitywnie kończy karierę.

 
Wygląda na to, że hejterzy, prowokatorzy i pożyteczni idioci wygrali

– napisał w krótkim oświadczeniu. Podkreślił, że teraz zamierza skupić się na podróżowaniu po Stanach Zjednoczonych "zanim ten wspaniały kraj popadnie w socjalizm". Jakiś czas później ogłosił jednak zbiórkę pieniędzy i stwierdził, że jeśli uda się zebrać co najmniej milion dolarów, to przywróci karierę.

 
Więcej o: