51-letni Kossakowski skończył studia. Kierunek ma związek z jednym z jego programów

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy wcieleniowych i dokumentalistów. Prezenter związany ze stacją TTV działa też na rzecz stygmatyzowanych mniejszości, m.in. prowadząc program "Down the Road", w którym przybliża codzienność osób z zespołem Downa. Niedawno poinformował fanów o ukończeniu specjalizacji, która pozwoli mu pomagać jeszcze sprawniej.

Przemysław Kossakowski udowadnia nie tylko, że warto pomagać, ale też że nigdy nie jest za późno, by dokształcać się i spełniać w wybranej dziedzinie. 51-letni dziennikarz ukończył kolejne studia, do których podjęcia zainspirował go wykonywany zawód. Jako prowadzący program poświęcony osobom z zespołem Downa, postanowił podjąć studia, które nauczą go jeszcze skuteczniej pracować z podobnymi mniejszościami.

Daniel Olbrychski Jako 65-latek obronił tytuł magistra. Pracę napisał o sobie samym

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie tylko obecny dyplom

Kossakowski ukończył już wcześniej studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie i początkowo zajmował się malarstwem. Później próbował swoich sił w zróżnicowanych branżach - był mechanikiem samochodowym, drwalem czy nauczycielem. W 2012 roku związał się ze stacją TTV jako dokumentalista i po czasie otrzymał własne programy, m.in. "Kossakowski. Szósty zmysł" na bazie którego napisał książkę, czy też "Kossakowski. Być jak…", Kossakowski. Inicjacja" i "Kossakowski. Wtajemniczenie", w których sprawdzał się jako dziennikarz wcieleniowy.

Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan o nowej roli w „Projekcie Cupid": Cieszę się, że nie przeszkadzałam Przemkowi Wybierz serwis

W 2020 roku został prowadzącym "Down the Road. Zespół w trasie", w którym opiekował się grupą uczestników z zespołem Downa uczących się samodzielności i poznających inne kultury. To właśnie to show przyniosło mu liczne nagrody, m.in. Lodołamacze 2020 w kategorii "dziennikarz bez barier" czy Telekamerę 2021 za "osobowość telewizyjną". Najważniejszą jest jednak uznanie wykluczonej społeczności, na rzecz której aktywnie działa również poza kamerami. Wciąż utrzymuje kontakt z podopiecznymi z programu - wyruszył też z nimi w trasę po kraju. Później z Barbarą Kurdej-Szatan prowadził program "Projekt Cupid", w którym randkowały m.in. osoby nieneurotypowe i inni przedstawiciele wykluczanych mniejszości.

 

Pogratulowała mu jedna z uczestniczek

Zachęcony doświadczeniami zdobytymi w "Down the Road", a także mając w pamięci swoje poprzednie pasje - malarstwo i nauczanie, Kossakowski zdecydował się zapisać na kolejne studia na APS w Warszawie z zakresu pedagogiki ze specjalizacją w dziedzinie arteterapii.

 
Każdy dzień może być początkiem czegoś nowego. Przed chwilą obroniłem pracę końcową na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Chciałbym podziękować mojej promotor dr. Aleksandrze Chmielnickiej - Plaskocie, oraz wszystkim, którzy wspierają mnie na mojej drodze. To dobry dzień.

- napisał dziennikarz w poście. Tytuł obronionej pracy to "Arteterapia w pracy z Osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi". Swoje gratulacje w komentarzach przekazali m.in. przedstawiciele stacji TTV i jedna z uczestniczek programu "Down the Road", Paulina Ochocka.

Więcej o: