Jest legendą muzyki i poszedł z córką na jej przesłuchanie do "Idola". Jurorzy nie dowierzali, a potem wstali i klaskali

22-letnia Kaya Stewart na przesłuchanie do "Idola" przyszła ze swoim tatą - razem napisali i skomponowali piosenkę, którą też zaprezentowali przed jury. Lionel Richie od razu rozpoznał kolegę po fachu, a Katy Perry zrobiła minę pełną niedowierzania. - To mój tata, Dave Stewart. Był w zespole Eurythmics - powiedziała skromnie młoda wokalistka, tak jakby nie mieszkała z jednym z najbardziej docenianych muzyków XX wieku.

Dave Stewart to współzałożyciel kultowej grupy Eurythmics i współautor takich przebojów jak "There Must Be an Angel", "Here Comes the Rain Agian" czy wpisane przez magazyn "Rolling Stone" na listę 500 najlepszych piosenek wszech czasów "Sweet Dreams". Stewart w 2022 roku został oficjalnie wliczony w poczet Rock'n'Roll Hall of Fame na tej samej ceremonii, co zasiadający w jury "Idola" Lionel Richie. Mimo to nie miał problemu z tym, żeby pójść ze swoją 22-letnią córką na jej przesłuchanie do popularnego talent-show.

Zobacz wideo 1983 był wyjątkowym rokiem dla muzyki [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Założyciel Eurythmics wystąpił z córką na jej przesłuchaniu do "Idola"

Tego dnia Dave Stewart tylko grał na gitarze, a Kaya musiała się popisać swoimi zdolnościami wokalnymi. Postanowiła jurorom zaśpiewać piosenkę "This Tattoo", którą napisała razem z tatą. Kaya wytłumaczyła widzom: - Muzyka jest od zawsze częścią mojego życia. Mój tata należał do zespołu Eurythmics, a kiedy się rodziłam, był akurat w trasie koncertowej. Chodziłam na jego występy jeszcze w łonie mojej matki. Nigdy nie zastanawiałam się, co chcę robić w życiu, bo od zawsze to wiedziałam - opowiedziała.

Lionel Richie postanowił przypomnieć, że razem z Davem trafił do Rock'n'Roll Hall of Fame i podkreslił, że to niezwykle fajne, że Stewart pojawił się w programie z córką. A Katy Perry zapytała: - Mając tyle innych możliwości i znajomości w branży, dlaczego pojawiłaś się w "Idolu", dlaczego uważasz, że to odpowiedni wybór? Kaya nie miała problemu z odpowiedzią:

Zależy mi na tym, żeby śpiewać własną muzykę, a zainspirowało mnie do tego oglądanie "Idola". Zaśpiewam dziś piosenkę, którą napisałam z tatą i nie chciałabym tego zrobić inaczej niż tutaj. "Idol" to dla mnie taka wielka sprawa, jestem bardzo zdenerwowana.

Lionel Richie podkreślił, że bardzo go cieszy, że "Idol" jest właśnie tym programem, który przyciąga młodych artystów, którzy chcą podzielić się swoimi kompozycjami. Wtedy Kaya i jej tata zaczęli występ, po którym cała trójka jurorów była pod takim wrażeniem, że wstała, żeby ich oklaskać:

 

- To znacznie trudniejsze niż przyjęcie do Rock'n'Roll Hall of Fame - zaznczył po występie Dave Stewart, a Lione Richie przyznał mu rację: - Dokładnie tak jest, to tak zżera nerwy, bardziej niż cokolwiek zrobiłem w życiu - dodał od siebie juror. A potem pochwalił Kayę za jej kompozycję i odwagę do tego, by wystąpić w programie. - Dałaś ognia. Kocham brzmienie twojego głosu - jesteś prawdziwą artystką - powiedział. Katy Perry dodała: Masz iskry w głosie. Jesteś dobra, rozumiesz ten biznes, a to nie są żarty. Po czym jednogłośnie przepuścili ją do następnego poziomu.

Więcej o: