Spotykali się przez lata w pracy i nie wiedzieli, że są rodziną. Jej uwagę przykuł identyczny nos starszego kolegi z planu

Zanim dowiedzieli się, że są spokrewnieni, to spotykali się wielokrotnie na planach filmowych. Brytyjski aktor Jason David po 52 latach zrobił test na ojcostwo, który potwierdził, że ma jeszcze jedną córkę i wnuka. - Powiedzieć, że wiadomość o tym, że mam córkę sprzed lat, jest zaskoczeniem, to nic nie powiedzieć - komentuje aktor.

83-letni David Jason jest aktorem, któremu największą rozpoznawalność przyniosła rola Derka "Del Boya" Trottera w serialu komediowym "Tylko głupcy i konie". Za tę kreację otrzymał stauetkę BAFTA. Inną jego rolą, z której słynie to postać Alberta w "Wiedźmomikołaju". W 2005 roku otrzymał tytuł szlachecki za swoje osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa i komedii.

Więcej ciekawych wiadomości ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

David Jason dowiedział się, że ma córkę po 52 latach

Aktor w rozmowie z portalem "Mirror" ujawnił, że jego życie ostatnio zmieniło się o 180 stopni. David Jason po ponad pięćdziesięciu latach dowiedział się o istnieniu swojej córki, Abi Harris, a także wnuka Charliego. - Powiedzieć, że to było zaskoczenie, gdy dowiedziałem się, że mam córkę sprzed lat, to mało powiedziane - oznajmił David Jason w rozmowie z tabloidem.

Do tej pory najbliższą rodziną aktora była 62-letnia żona Gill Hinchcliffe, z którą ma 22-letnią córkę Sophie. Jak powiedział w wywiadzie z "Mirror", kobiety zareagowały na tę wiadomość z entuzjazmem. - Były bardzo wyrozumiałe. Przyjęły Abi, powitały ją i jej syna w swojej, teraz większej, rodzinie – wspomina David Jason.

Tom Hanks Zagrał w 100 filmach. Tylko cztery z nich uważa za "całkiem dobre"

Aktor wyznał także, że rodzina próbuje teraz nadrobić stracony czas i spędza wspólnie każdą możliwą chwilę. Opowiedział o tym, jak wyglądało ich spotkanie w trakcie świąt Bożego Narodzenia w domu aktora w Ellesborough. Rodzina wspólnie grała w planszówki, a wnuczek Charlie dostał od dziadka zestaw elektroniczny Johna Lewisa.

Mamy nadzieję, że pozwoli nam to kontynuować naszą nową relację i poznawać się coraz lepiej – ocenia aktor.

Abi jest owocem miłości przelotnego związku 

David Jason był w związku z aktorką Jennifer Hill przez krótki czas w 1970 roku. W tym samym roku na świat przyszła Abi. Aktorzy później często mieli ze sobą kontakt, ponieważ mieli wspólnych znajomych. Gdy Abi Harris stała się starsza, zdecydowała, że pójdzie w ślady matki i także została aktorką. To sprawiło, że wielokrotnie spotykała się na planach zdjęciowych ze swoim ojcem, którego pokrewieństwa nie była wówczas świadoma.

Przyjaciele Jennifer Aniston: Kręcenie komedii jest teraz takie podchwytliwe

Jennifer Hill była w związku małżeńskim z Geoffreyem Davionem do 1996 roku, kiedy mężczyzna nagle zmarł. Kobieta do tego czasu myślała, że to on jest ojcem Abi. W późniejszym czasie młoda dziewczyna miała mieć wątpliwości. Podobno jednym z elementów, który za tym przemawiał był nos Davida Jasona, który wydawał się Abi podobny do jej. 

Kobieta po wielu latach przemyśleń postanowiła napisać do aktora test z prośbą o wykonanie testu na ojcostwo. 83-letni David Jason zgodził się, po czym okazało się, że przypuszczenia Abi okazały się prawdziwe. Aktorka opowiedziała, co czuje po tym odkryciu w rozmowie z brytyjskim tabloidem:

Odkrywając tożsamość mojego ojca, zaczynam składać moją własną tożsamość w nową całość. Oczywiście jestem podekscytowana i niesamowicie dumna, ale często też bardzo przytłoczona i smutna, wiedząc o tych latach, które straciliśmy. Mam nadzieję, że będziemy mogli znaleźć czas na częstsze spotykanie się, żebym opanowała sztukę bycia najlepszą starszą siostrą i mogła zbudować głęboką relację ojca z córką w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: