Karolina Korwin-Piotrowska o pracy w TVN: Prosto z konferencji jechałam na pogotowie

Karolina Korwin-Piotrowska w najnowszym wywiadzie została zapytana o kulisy odejścia z TVN. W odpowiedzi nawiązała do byłego dyrektora programowego stacji Edwarda Miszczaka oraz wspomniała o swoich problemach zdrowotnych, które doskwierały jej po imprezach firmowych.

Dziennikarka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet uprawiających ten zawód w Polsce. Ze stacją TVN była związana od 2006 roku, kiedy na antenie TVN Style zaczęła prowadzić razem z Tomaszem Kinem "Magiel towarzyski". Od 2014 roku została jedyną prowadzącą popularnego programu, a w 2017 roku wyemitowano ostatni odcinek.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ponadto była także jurorką w dwóch pierwszych edycjach "Top Model", a także prowadziła takie programy, jak: "Sława" w TVN Style oraz "DKF" w TVN Fabuła. Ze stacją pożegnała się z końcem 2018 roku. Obecnie jest gospodynią "Aktualności filmowych+" w Canal+, "Kina na podsłuchu" w Antyradiu, a od grudnia 2022 roku prowadzi także swój autorski podcast "Pierwsza Młodość".

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Karolina Korwin-Piotrowska: Chciałam móc odpowiadać za siebie

Karolina Korwin-Piotrowska była ostatnią gościnią w odświeżonym programie "Pudelek Podcast", w którym opowiedziała o powodach i kulisach odejścia z TVN. W swojej wypowiedzi nie omieszkała wspomnieć o byłym szefie stacji Edwardzie Miszczaku, który obecnie pracuje w Polsacie:

To ja odeszłam. To było duże zaskoczenie. Do dziś mam zachowanego SMS-a od Edwarda Miszczaka. (...) Robiłam »Magiel«, z którego zrezygnowałam, bo formuła się wyczerpała. Czułam, że zaczyna być coraz mniej miejsca dla mnie. Pomyślałam: będziesz siedzieć w kąciku i czekać, aż ci Edward Miszczak powie »a dam ci jakiś programik«, on tak często mówił. A ja nie chciałam »jakiegoś programiku«, ja chciałam móc odpowiadać za siebie.

Dziennikarka wyznała także, jak z jej perspektywy wyglądały konferencje ramówkowe TVN. Okazało się, że często trafiała po nich ze szpitala, co spowodowane było silnymi migrenami. Korwin-Piotrowska podkreśliła również, że w przeszłości była mniej asertywna, niż teraz:

Miałam zawsze to szczęście w nieszczęściu, że schodziłam z tych konferencji praktycznie ostatnia, bo była do mnie kolejka. Ja wiedziałam, ponieważ taka była moja niepisana umowa z TVN, że ja nie udzielam tysiąca wywiadów, ale jestem dostępna na konferencjach i tam robię swoje. Prosto z konferencji jechałam na pogotowie. Totalna migrena, kroplówki, organizm mówił: nie, nie, nie. (...) Dostawałam w jedną i drugą rękę kroplówki, żeby przeżyć. Organizm mówił stop, ale ja jestem grzeczną dziewczynką. I jak obiecuję, że zrobię, to się zes*am, a zrobię.

W programie odniosła się także do medialnych konfliktów z innymi osobami. Największą uwagę budzi jej odpowiedź na słowa Katarzyny Skrzyneckiej, która w 2022 roku bardzo skrytykowała Korwin-Piotrowską, gdy ta wydała książkę "Wszyscy wiedzieli". Dziennikarka omówiła w niej traumatyczne historie związane z mobbingiem w polskich szkołach filmowych i teatralnych. Według celebrytki Korwin-Piotrowska napisała tę książkę jedynie w celach zarobkowych, a przez wieloletnie prowadzenie programów o gwiazdach, nie będzie wiarygodna jako "twarz kampanii przeciw hejtowi". 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: