Jurorka "Mam talent" zaliczyła gafę. Chciała oddać hołd zmarłemu, a go obraziła

Jurorka brytyjskiego "Mam talent" popełniła gafę na antenie radia. Słuchacze wytknęli jej, że zamiast hołdu dla zmarłego prezentera, zaprezentowała ignorancję wobec jego tożsamości i poglądów.

Paul O'Grady to znany prezenter telewizyjny i radiowy. 67- latek zmarł 28 marca 2023 roku, co potwierdził jego mąż Andre Portasio. O'Grady zasłynął jako osobowość medialna a w latach 80. i 90. występował również jako drag queen pod pseudonimem Lily Savage.

Gafa jurorki "Mam talent". Wypowiedź o zmarłym prezenterze oburzyła słuchaczy radia

Gwiazdora znanego również z autorskiego talk-show "The Paul O'Grady Show" pożegnało wiele osobistości z branży rozrywkowej. Wpisy w mediach społecznościowych informujące o jego śmierci zamieszczali aktorzy, muzycy. Hołd zmarłemu oddała też jurorka brytyjskiego "Mam talent". Aktorka Amanda Holden ocenia występy uczestników talent show od 2007 roku. O śmierci Paula O'Gardy'ego rozmawiała tuż po tragicznych doniesieniach w The Heart Radio.

Jestem w szoku. Wiecie, co w nim kochałam? Nie był "woke" (zjawisko odnoszące się do osób nieobojętnych na systemowy ucisk, skupionych na sprawiedliwości społecznej - przyp. red.). Miał mocne opinie na każdy temat, co uwielbiam w ludziach - zaznaczyła Holden.

Aktorka dodała, że prezenter był według niej naprawdę zabawny, a wszystko, co wychodziło z jego ust, było genialne. Holden podkreśliła, jak bardzo wszyscy, którzy znali, będą za nim tęsknić. Słuchacze audycji szybko wytknęli jej gafę. Na Twitterze pojawiły się liczne głosy, w których zauważono, że aktorka nie do końca rozumie definicję "woke".

Jak podaje NME, w komentarzach pojawiły się sugestie, że Holden powiela zniekształcone definicje słowa, które są szerzone przez polityczną prawicę i są obraźliwe względem postępowych zasad. Fani O'Grady'ego podkreślają, że zmarły gwiazdor od lat walczył z brakiem sprawiedliwości społecznej, był aktywistą poszerzającym świadomość na temat AIDS, ikoną oraz bohaterem społeczności LGBTQ+, do której sam należał.

Więcej o: