Ewa Drzyzga nie prowadziła "Rozmów w toku" od początku. Pierwsza gospodyni programu to znana aktorka

Program "Rozmowy w toku" był hitem TVN-u nadawanym przez 16 lat. Dyskusje na trudne tematy w obecności ekspertów do dziś kojarzą się widzom z gospodynią show - Ewą Drzyzgą. Jednak mało kto wie, że to nie ona pełniła rolę prowadzącej podczas pierwszych odcinków programu.

"Rozmowy w toku" to jeden z najpopularniejszych programów typu talk-show emitowanych w Polsce od początku lat dwutysięcznych. W studiu poruszano bardzo zróżnicowaną tematykę, a goście nie stronili od osobistych historii, wzruszających zwierzeń i kontrowersji. W programie TVN-u pojawiały się także tematy tabu, dzięki czemu łamano stereotypy. Nad przebiegiem rozmów czuwali eksperci, przy tematach traumatycznych do studia zawsze zapraszano psychologa. Talk-show doczekał się również cykli takich jak "Rozmowy intymne" - poruszające najdelikatniejsze problemy gości programu, "Pocztylion - historie z listów", "Galaktyka, czyli spowiedź VIP-a", "Babiniec", "Ewa w podróży" czy "Rodzina do naprawy".

Zobacz wideo

Ewa Drzyzga nie była pierwszą prowadzącą "Rozmów w toku". Na początku zatrudniono aktorkę

Pierwszy odcinek "Rozmów w toku" 10 kwietnia 2023 roku będzie obchodził swoje 23 urodziny. Chociaż nazwa programu od lat kojarzy się z Ewą Drzyzgą, to nie ona została wybrana na gospodynię show jako pierwsza. W 2000 roku z gośćmi w studiu rozmawiała Ewa Bakalarska, jednak producenci dość szybko podziękowali aktorce za współpracę. Dla obu stron decyzja okazała się słuszna. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie lepszej prowadzącej "Rozmów w toku" niż Ewa Drzyzga, która budziła zaufanie gości, potrafiła reagować na ich najtrudniejsze emocje i nieprzewidziane zachowania.

Z kolei Ewa Bakalarska mogła się skupić na wyuczonym zawodzie. Urodzona 3 kwietnia 1967 roku aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna skończyła studia na Akademi Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała w 1990 roku w roli Jill w spektaklu "Motyle są wolne" Leonarda Gershe'a w reż. Lubosa Midriaka na scenie Teatru Nowego w Łodzi. Przez lata była związana również z Teatrem Powszechnym w Łodzi, Dramatycznym w Warszawie czy Powszechnym w Radomiu. W 2015 roku zagrała u boku Andrzeja Chyry w filmie "Carte Blanche", a widzowie znają ją również z serialu "Miłość nad rozlewiskiem", gdzie wcielała się w rolę Ady Dobrowolskiej.

Ewa Bakalarska prowadziła pierwsze odcinki "Rozmów w toku". Czym dziś się zajmuje?

Aktorka jednak po opuszczeniu szeregów ekipy "Rozmów w toku" zajęła się głównie pracą po drugiej strony kamery. Bakalarska pełni rolę reżyserki obsady. Przeprowadzała castingi do serialu "Behawiorysta", filmu "Ostatnia rodzina", "Swingersi" czy "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Szukaniem potencjalnych gwiazd, które mogą sprawdzić się na ekranie, zajmowała się również w programie "Zostań gwiazdą filmową", gdzie jako dyrektorka castingu selekcjonowała zgłoszenia. Ponadto Ewa Bakalarska pełniła funkcję drugiej reżyserki w produkcjach takich jak "Chyłka", "Kac Wawa", "Diagnoza" czy "Singielka".

Na 2023 rok zaplanowano premierę serialu "Lipowo. Zmowa Milczenia", przy którym również pracowała Ewa Bakalarska odpowiedzialna za casting. Historię nakręcono na podstawie powieści "Motylek" Katarzyny Puzyńskiej, a w obsadzie zobaczymy między innymi Julię Kijowską, Olafa Lubaszenkę i Eryka Kulma juniora znanego z głównej roli w "Filipie".

Więcej o: