"Znachor" na Wielkanoc w telewizji. Nawet jeśli przegapicie, będzie 11 powtórek

"Znachor" to film bez wątpienia kultowy, a od kiedy wiadomo, że powstaje jego nowa ekranizacja, tym więcej się o tej produkcji Jerzego Hoffmana rozmawia. Wzruszający melodramat to od lat element żelaznego repertuaru telewizyjnego w czasie świąt, ale takiego natężenia emisji, jak w Wielkanoc 2023 roku chyba do tej pory jeszcze nie było. Bardziej trzeba będzie się namęczyć, żeby załapać się na projekcję "Potopu".

Polacy kochają "Znachora" i Jerzego Bińczyckiego, który w melodramacie wyreżyserowanym przez Jerzego Hoffmana na początku lat 80. zagrał tytułową rolę. Tymczasem Netflix zapowiada, że połowie 2023 roku zobaczymy nową ekranizację powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z Leszkiem Lichotą na pierwszym planie. Biorąc pod uwagę, jaką estymą cieszy się produkcja z 1982 roku, jest to krok bardzo odważny. Nim jednak będziemy mogli się przekonać, czy filmowcom udało się zwycięsko wyjść ze starcia z legendą, polskie stacje telewizyjne przypomną klasyczną już realizację.

Zobacz wideo Czy remaki dorównają oryginałom? "Narodziny Gwiazdy", "Ocean’s Eleven". Przeglądamy najlepsze z nich! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

"Znachor" na Wielkanoc poleci w telewizji. Będzie 10 emisji

Jako pierwszy "Znachora" pokaże kanał Antena HD, bo już w piątek. Film zacznie się tam o godzinie 20. TVP1 pokazuje produkcję niedługo później - już w sobotę 8 kwietnia. Pierwszy raz kultowy dramat przypomnieć będą mogli sobie widzowie cierpiący na bezsenność, albowiem seans zacznie się o 1.10 nad ranem. Kolejna powtórka na tym samym programie już o 10.20.

Ci, którzy jednak będą wtedy spali lub pochłonięci będą przygotowaniami do posiłku, szansę na odświeżenie sobie tytułu będą mieli jeszcze dwa razy tego samego dnia: o godzinie 17.30 "Znachor" pojawi się na antenie stacji TVC, a o 18.55 pokaże go z kolei kanał TVP Seriale. Na tej samej częstotliwości produkcja pojawi się w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 12.20. Jeśli jednak komuś dalej nie uda się zaliczyć seansu, to w niedzielę ma na to jeszcze szansę, jeśli włączy Zoom TV o godzinie 18.10. To ciągle nie koniec, bo "Znachora" będzie można obejrzeć także w świąteczny poniedziałek 10 kwietnia. O 8 rano emisja zaczyna się na programie Kino Polska, a potem drugi raz o 13.50. Produkcję uwzględniono tego dnia także w ramówce kanału TVP HD - seans zaplanowano na 13.10. TVC wróci z produkcją o godzinie 20.

Plan emisji 'Znachora' na Wielkanoc 2023Plan emisji 'Znachora' na Wielkanoc 2023 Kultura.gazeta.pl

Jeśli ktoś jednak wolałby zobaczyć zepchnięty w tym roku nieco na drugi plan "Potop", to może to zrobić np. na Antenie HD. Tam ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza w dwóch częściach zostanie wyemitowana w sobotę - pierwsza część od 14, a druga o 17.40. 8 kwietnia film pojawi się w paśmie Kino TV o 5.35 nad ranem. Tego samego dnia o 12.40 pierwszą część superprodukcji pokazuje WP Telewizja (druga część o 15.55). 9 kwietnia perypetie Kmicica ponownie umilą czas widzom WP telewizji (pierwszy odcinek o 6 nad ranem) oraz stacji TVC - tu start seansu z kolei o godzinie 14. WP Telewizja drugi odcinek "Potopu" pokaże o 6 nad ranem 10 kwietnia, a Antena HD tego dnia zaczyna z tym samym tytułem dzień o 8.30 - drugi odcinek od 12.

Więcej o: