Opiekowała się rannymi w serialu "M.A.S.H", poślubiła partnera z planu. Judy Farrell nie żyje

Judy Farell nie żyje. Aktorka była znana z roli pielęgniarki Able w znanym serialu "M.A.S.H" o codzienności amerykańskich medyków w szpitalu polowym podczas wojny koreańskiej. Aktorka odeszła w wieku 84 lat.

Loretta Swit wcielająca się w Major Margaret Houlihan w "M.A.S.H" podczas rozmowy z "Entertainment Weekly" potwierdziła śmierć koleżanki z planu. Wyznała, że odejście Farrell to dla niej wielka strata. Jak podaje serwis TMZ, przyczyną śmierci aktorki był udar mózgu.

Judy była najpiękniejsza - zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dorastałyśmy razem i była moją rodziną. To bardzo bolesna strata, ale zawsze będziemy o niej pamiętać - wyznaje Swit.

Judy Farrell nie żyje. Aktorka grała w popularnym serialu "M.A.S.H."

Farrell pojawiła się w "M.A.S.H." w roli pielęgniarki, która doglądała rannych pacjentów podczas wojny koreańskiej. Serial był oparty na historii amerykańskiego mobilnego wojskowego szpitala chirurgicznego, a nazwa jednostki to rozwinięcie tytułowego skrótu.

Przed otrzymaniem roli w znanym serialu, aktorka zagrała między innymi w filmie "Tajemnica Andromedy", westernie "Rodeo" Cliffa Robertsona, dramacie "Rozdział drugi" z Jamesem Caanem czy też serialu muzycznym "Fame" z Janet Jackson. Jej ostatnią rolą była Diane Harris w produkcji "Long-Term Relationship" z 2006 roku. Oprócz występowania przed kamerami Farrell próbowała również swoich sił jako scenarzystka. Tworzyła skrypty do serialu "Fame", "Port Charles" i filmu telewizyjnego "The Kid from Nowhere".

Judy Farrell urodziła się w marcu 1938 roku w Quapaw w stanie Oklahoma. Debiutowała w przemyśle rozrywkowym już w 1969 roku, kiedy zagrała w dwóch odcinkach "Judd for the Defense". Do 1983 roku była żoną swojego partnera z planu "M.A.S.H", Mike'a Farrela, który wcielił się w postać kapitana B.J. Hunnicutta.

 
Więcej o: