Jej kariera nabiera rozpędu. Gwiazda nowego "Znachora" z kolejną dużą rolą

Tak jak przewidywaliśmy, angaż młodej Marii Kowalskiej w najnowszym "Znachorze" otworzył jej drzwi do kolejnych produkcji. Aktorka dostała główną rolę w najnowszym serialu historycznym TVP. O czym opowie "Matylda"?

Informacja o powstaniu nowej, trzeciej już adaptacji "Znachora" narobiła wiele szumu w mediach. Część ludzi uważa, że to zły pomysł, ale wiele osób nie może się doczekać chwili, gdy produkcja pojawi się na Netfliskie. Twórcy zaznaczają, że będzie się ona różnić fabularnie od poprzednich filmów. Najnowszą odsłonę wyreżyseruje Michał Gazda, a w tytułowej roli zobaczymy Leszka Lichotę jako tytułowego bohatera. Natomiast w Jolantę Wilczur wcieli się Maria Kowalska.  

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo

Maria Kowalska gwiazdą nowego serialu historycznego TVP

26-letnia aktorka ma na swoim koncie udział w serialu TVN "Pod powierzchnią" i w kilku mniejszych produkcjach. Zaangażowanie jej do nowego "Znachora" było dla niej dużą nobilitacją i tak jak przewidywaliśmy, na tym się nie skończyło. Niedługo będziemy mogli zobaczyć ją na ekranach telewizorów w najnowszym serialu TVP, gdzie zagra główną rolę. 

"Matylda" to jedna z propozycji narodowego nadawcy, która będzie zgodna z nową linią programową, o której w styczniu mówił prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Na antenie TVP1 i TVP2 mają być obecne jedynie polskie seriale, głównie historyczne i kostiumowe. Pierwszy serial o tej tematyce "Polowanie na ćmy" jest już obecny w ramówce TVP1 i cieszy się bardzo dużą popularnością.

W podobnej stylistyce będzie utrzymana "Matylda". Tytułowa bohaterka to nastolatka, której ojciec był powstańcem i został zesłany na Sybir. Ciekawej świata dziewczynie nie wystarcza nauka na pensji. Zbieg okoliczności sprawi, że będzie musiała szukać pomocy u najbliższej rodziny w urokliwym majątku na Lubelszczyźnie. Tam przeżyje pierwszą miłość i pozna prawdę o przodkach. W obsadzie mają pojawić się także Ireneusz Czop, Urszula Grabowska, Mirosław Haniszewski i Jędrzej Hycnar. Data premiery serialu nie jest znana.

Więcej o: