Prowadzili hitowe "Szalone liczby" na TVP2. Jak potoczyły się losy Dusi i Januarego?

Pamiętacie "Szalone liczby"? Cieszący się ogromną popularnością wśród widzów program przez pięć lat prowadził duet Dusia i January, czyli Daria Trafankowska i January Brunov. Czym zajęli się aktorzy po zdjęciu matematycznych zagadek z anteny?

W połowie lat 90. na antenie TVP2 zadebiutował program "Szalone liczby". Choć show cieszył się ogromną popularnością wśród widzów, po 5 latach podjęto decyzję o rezygnacji z tego formatu. Mimo to wielu wciąż ciepło wspomina czas spędzony przed ekranem na rozwiązywaniu matematycznych zagadek. W roli prowadzących występowali wówczas Daria Trafankowska i January Brunov. Jak potoczyły się ich losy?

Zobacz wideo Aktorka Betty White kończy 100 lat i wszyscy jesteśmy zaproszeni

Na ekranie zadebiutowała w trakcie studiów. Widzowie ją pokochali

Zanim program "Szalone liczby" zadebiutował na antenie, Daria Trafankowska miała już bogatą filmografię. Absolwentka łódzkiej szkoły filmowej regularnie występowała zarówno na deskach stołecznych teatrów, jak i na ekranie. Ponadto realizowała się jako lektorka i dziennikarka radiowa. Jako Dusia w telewizyjnych zagadkach matematycznych zyskała popularność i uznanie szerszej widowni. Swoją pozycję w branży umocniła rolą oddziałowej Danuty Dębskiej-Tetter w serialu "Na dobre i na złe", z którym była związana od 1999 roku aż do śmierci. 

Prywatnie aktorka miała za sobą nieudane małżeństwo z reżyserem Waldemarem Dzikim. Owocem tego związku był syn, Wit. Początkowo dogadywali się zarówno prywatnie, jak i zawodowo, a aktorka wielokrotnie występowała w filmach męża. Jednak relacja nie przetrwała próby czasu. W 2003 roku Trafankowska związała się z kolegą z dawnych lat, Janem. Po 5 miesiącach zaręczyli się, lecz szczęście przerwała szokująca diagnoza. U aktorki wykryto nowotwór trzustki. Mimo chemioterapii i kosztownego leczenia w Austrii, jej życia nie udało się uratować. 9 kwietnia 2023 roku mija 19. rocznica śmierci Darii Trafankowskiej.

 

Podkładał głos głównemu bohaterowi kreskówki "Świat według Ludwiczka". January ma już 59 lat

January Brunov z zawodu także jest aktorem. Studiował we wrocławskiej filii krakowskiego PWST. Debiutował na ekranie w 1989 roku w filmie "Ostatni prom". Zanim objął rolę współprowadzącego "Szalone liczby" miał już na swoim koncie kilka znaczących ról, lecz to program przyniósł mu największą popularność wśród widzów. Szersza publiczność może go kojarzyć z takich produkcji jak "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", "Czas honoru" czy "Pod powierzchnią". Jako aktor dubbingowy podkładał głos w wielu animacjach, bajkach czy grach, m.in. to on jest polskim głosem głównego bohatera kreskówki "Świat według Ludwiczka".

 

12 lutego 2023 roku January Brunov świętował 59. urodziny. Aktor wciąż jest aktywny zawodowo. Jako lektor regularnie użycza swojego głosu w reklamach jednej z najpopularniejszej sieci sklepów z produktami RTV i AGD. Spełnia się również jako producent. Pod koniec lat 90. założył swoją własną firmę, którą rozwija równolegle z karierą. 

Więcej o: