"My, aktorzy, jesteśmy rozpoznawalnymi nędzarzami". Krystyna Tkacz ma dwa powody, by nie iść na emeryturę

Krystyna Tkacz to śpiewająca aktorka, która podbija serca publiczności od lat zarówno wykonując piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej, bawiąc telewidzów w serialu "Alternatywy 4" czy występując w teatrze. W jednym z wywiadów opowiadając o emeryturach artystów użyła bardzo obrazowego porównania.

Urodzona w 1947 roku aktorka mogłaby przejść już jakiś czas temu na emeryturę, ale przyznaje, że nie może i nie chce sobie na nią pozwolić. W jednym z ostatnich wywiadów Krystyna Tkacz powiedziała, że z ZUS-u dostanie mniej niż dwa tysiące złotych miesięcznie i jej zdaniem są to naprawdę niskie kwoty. W Rozmowie z "Rewią" artystka skomentowała:

Porównywanie większości z nas do prawdziwych bogaczy jest naprawdę zabawne. Jeden z moich dobrych kolegów trafnie to ujął: my, aktorzy, jesteśmy rozpoznawalnymi nędzarzami.
Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Krystyna Tkacz jest zawodowo aktywna od ponad 50 lat 

Krystyna Tkacz jest absolwentką liceum muzycznego i szkoły baletowej przy Operze Wrocławskiej, później kończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała w zawodzie w 1972 roku. Wydała kilka albumów, m.in. "Koncerty w Trójce vol. 3. Nie jesteś sama. Piosenki Agnieszki Osieckiej", była związana ze scenami teatralnymi w Poznaniu i Warszawie. W serialu "Alternatywy 4" zagrała Kotkową, żonę dźwigowego Zygmunta Kotka, w którego wcielił się Kazimierz Kaczor. Rodzina Kotków wylądowała na początku w jednym mieszkaniu z lekarzem Zdzisławem Kołkiem.

Aktorkę doskonale kojarzą również choćby fani "Świata według Kiepskich", w którym Tkacz pojawiała się wielokrotnie w gościnnych rolach. W serialu Polsatu zagrała np. wróżkę, Magdę Gessler, posłankę i ciotkę Rysię. Od 2019 roku jest także członkinią obsady "Barw szczęścia" - jako Irena Wyszyńska, partnerka Anatola Koszyka. W kinie ostatnio można było ją oglądać w "Asymetrii" Konrada Niewolskiego z 2020 roku. Tkacz jest także uznaną aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć m.in. w polskiej wersji językowej filmu "Harry Potter i Czara Ognia" czy animacji "W głowie się nie mieści". 

I drugim powodem, dla którego aktorka nie zdecydowała się na całkowitą emeryturę, jest właśnie sama praca. Krystyna Tkacz przyznała "Twojemu Stylowi", że "ciągle się jej jeszcze chce" podejmować nowe wyzwania i nie chciałaby skupić się tylko na odpoczynku czy "bieganiu po lekarzach".

Więcej o: