100 lat Disneya. Koncert z gwiazdami, kiedy powtórka w telewizji - pytają widzowie

Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Kasia Łaska, bryska, Kayah, Cleo, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Maciej Musiałowski, ale także Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donalda czy Kaczka Daisy - to gwiazdy koncertu 100 lat Disneya, który można było oglądać 10 kwietnia w Polsacie.

- Chyba każdy wokalista marzy, aby zaśpiewać piosenkę dla Disneya. Mnie los podarował "Mam tę moc", jakby na potwierdzenie tego, że naprawdę ją mam. Każdy z nas ją ma. I chyba o tym jest ten utwór, o wierze w moc, która jest w nas i o tym, abyśmy zawsze na niej polegali i nie bali się spełniać marzeń - mówiła przed koncertem Kasia Łaska, która zaśpiewała na scenie Teatru Polskiego. W takcie koncertu emitowanego w Polsacie można było usłyszeć wiele przebojów z dzieciństwa - w końcu bajki Disneya towarzyszą już kolejnym pokoleniom widzów.

Edyta Górniak przypomniała "Kolorowy wiatr", Beata Kozidrak zaśpiewała dwa utwory 

Wykonawcom towarzyszyła Grott Orkiestra, a na scenie zaprezentowali się m.in. Edyta Górniak śpiewająca przebój "Kolorowy wiatr" z filmu animowanego "Pocahontas" czy Beata Kozidrak z utworem "Chwytam wiatr" z MEridy Walecznej" oraz tytułową balladą z "Pięknej i Bestii". - Nasze pierwsze spotkanie z Pocahontas było magiczne, chociaż wtedy nie wiedziałyśmy o sobie wzajemnie nic. Nagrałam pierwszą próbną ścieżkę wokalną, która poleciała do głównej siedziby Walta Disneya i czekałam cierpliwie, czy taki głos może mieć piękna Indianka Pocahontas. Kiedy potem zobaczyłam całość, byłam zdumiona, jak bardzo jesteśmy do siebie podobne - wspomina czas pracy nad piosenkami z filmu Edyta Górniak.

Zobacz wideo Edyta Górniak o Pocahontas

Jeśli chodzi o Beatę Kozidrak, wystąpiła w dwóch sukniach, które były szyte specjalnie na te okazję z uwzględnieniem charakteru odgrywanej postaci. Przygotował je projektant Konrad Bikowski (więcej zdjęć, także drugiej sukni, znajdziesz w galerii przy artykule). - Pierwsza z sukien była wykonana z jedwabnej tafty w kolorze mango, Swoim kolorem miała nawiązywać do sukni Pięknej z bajki "Piękna i Bestia", ponieważ żółty nie jest najlepszym kolorem dla blondynek, postanowiliśmy stworzyć odcień specjalnie dla Beaty. Mieszaliśmy żółcie, zielenie i czerwienie tak aby uzyskać ten jedyny. Barwa została stworzona specjalnie dla tego konkretnego modelu – mówił projektant.

100 lat Disneya - Beata Kozidrak100 lat Disneya - Beata Kozidrak materiały promocyjne - Polsat

100 lat Disneya. Koncert z gwiazdami za nami, ludzie szukają, kiedy powtórka

Koncert, który został nagrany w warszawskim Teatrze Polskim, można było oglądać w telewizji 10 kwietnia wieczorem. Wielu widzów już szuka informacji na temat tego, kiedy powtórka. Niestety, na razie można zobaczyć jedynie fragmenty zamieszczone w sieci, bo kolejnej emisji Polsat na razie nie ma w ramówce.

 

Jakie utwory jeszcze można było usłyszeć? "Pieśń o miłości (Miłość rośnie wokół nas)" z "Króla lwa" zaśpiewał Michał Szpak, "Na morza dnie" z "Małej syrenki" Andrzej Kozłowski, Kayah i Maciej Musiałowski wykonali wspólnie utwór "Wspaniały świat" z "Aladyna", Cleo zaśpiewała piosenkę "Ani słowa" z "Herkulesa", którą na ścieżce dźwiękowej filmu wykonała przed laty Natalia Kukulska. Nie zabrakło też najnowszych hitów, choćby "Nie mówimy o Brunie" z animacji "Nasze magiczne Encanto". które podczas koncertu 100 lat Disneya wykonali wokaliści chóru Sound’n’Grace.

Więcej o: