Polacy pokochali te seriale Netfliksa. W topce oczywiście "Wednesday", ale pierwsze miejsce zaskakuje

Nagromadzenie wysokiej jakości seriali w streamingu zmienił podejście do konsumowania produkcji przez użytkowników. Dzięki dłuższej od filmu formie twórcy mogą snuć dodatkowe wątki, swobodnie rozwijać postacie i budować fikcyjne światy. Z kolei widzowie silniej przywiązują się do bohaterów i ich historii, zostając w danym serwisie na dłużej. Okazuje się, że to właśnie taki model najczęściej wybierają polscy widzowie Netfliksa. W zestawieniu najchętniej oglądanych produkcji na znanej platformie nie pojawił się w tym roku jeszcze żaden film pełnometrażowy.

Polacy, sięgając po ofertę Netfliksa, najchętniej wybierają zagraniczne seriale. W zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych tytułów na platformie w Polsce pojawił się tylko jeden rodzimy program. Zgodnie z badaniami Showlabs by PlumResearch pierwszy sezon polskiej wersji "Love Never Lies" to trzecia najchętniej oglądana w tym roku przez Polaków produkcja. Reality show prowadzone przez Maję Bohosiewicz obejrzało 1,2 miliona widzów, którzy śledzili romanse uczestników programu przez około 5,6 miliona godzin. Portal Wirtualne Media, który udostępnił statystyki, donosi, że z analizy PlumReaserch wynika, że widzami nie kierowała wyłącznie ciekawość. Andrzej Łątka, szef biura analiz ze wspomnianej firmy podkreśla, że aż 78 procent widzów, którzy zaczęli oglądać "Love Never Lies: Poland" dotrwało do końca sezonu.

Polscy użytkownicy Netfliksa wybierają seriale. Co najchętniej oglądali w 2023 roku?

Drugie miejsce w zestawieniu nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Polacy zakochali się w mrocznej nastolatce, która odświeżyła widzom pamięć o słynnej Rodzinie Addamsów. Serial "Wednesday" z fantastyczna Jenną Ortegą w roli głównej zanotował 9,2 miliona wyświetleń, 1,6 miliona widzów, a czas oglądania serialu wyniósł 6,4 miliona godzin. W pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych w tym roku produkcji na Netfliksie w Polsce znalazł się także inny tytuł, w którym zagrała Ortega. Mowa o serialu "Ty", gdzie aktorka w trzecim sezonie serii wcieliła się w sąsiadkę głównego bohatera. W zestawieniu znalazła się jednak kolejna odsłona produkcji. Czwarty sezon serialu o mordercy z sąsiedztwa trafił na szóste miejsce zestawienia z wynikiem 852,9 tysiąca widzów, którzy oglądali odcinki przez 4,8 miliona godzin.

Pierwsze miejsce na liście może zaskoczyć wielu widzów. "Wednesday" została pokonana przez nieźle oceniany przez polskich krytyków komediodramat "Ginny i Georgia". Co ciekawe, serial pojawił się w zestawieniu aż dwa razy. Pierwsze miejsce na liście stworzonej przez PlumReaserch zajmuje drugi sezon produkcji z widownią równą 1,7 miliona. Serial oglądano przez 14,6 milionów godzin. Z kolei pierwszy sezon zajmuje piąte miejsce z wynikiem 1,1 miliona widzów, którzy oglądali produkcję przez 5,2 miliona godzin.

"Wednesday", "Ginny i Georgia" i "Love Never Lies" królują na polskim Netfliksie

W zestawieniu znalazł się również trzeci sezon "Outer Banks", przygodowego serialu dla nastolatków, bijący kolejne rekordy popularności "Nocny agent", "Chwała" z Korei Południowej, drugi sezon serii "Wikingowie: Walhalla" i niezbyt udany, ale głośny eksperyment w postaci interaktywnego "Kalejdoskopu".

PlumReaserch to zewnętrzna firma, która bada wyniki oglądalności Netfliksa w sposób szacunkowy. Z jej listy wynika, że polskie top 10 zdominowały seriale. Jak podkreśla ekspert PlumReaserch, trend panujący w naszym kraju to odzwierciedlenie zachowań konsumentów na całym świecie. Za granicą subskrybenci Netfliksa również o wiele chętniej sięgają po seriale niż filmy. Wśród produkcji filmowych dominował w naszym kraju "Luther: Zmrok", "Bielmo" z Christianem Balem oraz nieoczywista komedia romantyczna "U ciebie czy u mnie" z Ashtonem Kutcherem i Reese Witherspoon. Co równie ciekawe, w zestawieniu filmowym pojawiło się więcej polskich produkcji. Na liście top 10 znajdziemy komedię romantyczną "Miłość do kwadratu", romans z Maciejem Musiałem "Dzisiaj śpisz ze mną" oraz historię opartą na prawdziwym życiu księdza Jana Kaczkowskiego - film "Johnny". Oprócz tego w zestawieniu znalazła się także komedia kryminalna "Glass Onion", "My i wy" z Eddiem Murphym, oscarowy "Na Zachodzie bez zmian" oraz norweski dramat wojenny "Narwik".

Więcej o: