Polak zachwycił Cowella w amerykańskim "Mam Talent". Dziś robi karierę w USA

Marcin Patrzałek zrobił furorę jako półfinalista amerykańskiej edycji programu "Mam Talent", zachwycając nawet krytycznego Simona Cowella. Obecnie młody artysta prężnie rozwija swoją karierę i nie zamierza zwalniać tempa.

Marcin Patrzałek jest finalistą 14. edycji "America’s Got Talent". Za sprawą udziału w talent-show zyskał międzynarodową popularność, a jego kariera błyskawicznie nabrała tempa. Niebawem ponownie wystąpi przed amerykańską publicznością.

Zobacz wideo Co się myśli i czuje przed wejściem na scenę American's Got Talent? Wywiad z Sarą James

Zrobił furorę w amerykańskim "Mam Talent". Marcin Patrzałek rozwija karierę

Marcin Patrzałek swoją muzyczną przygodę rozpoczął już w wieku 10 lat, gdy zaczął naukę gry na gitarze klasycznej. Później kształcił się pod okiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu technik flamenco. Lata ciężkiej pracy sprawiły, że wypracował unikalne brzmienie, które postanowił zaprezentować szerszej publiczności. Jako 15-latek wziął udział w 9. edycji polskiego programu "Must Be the Music", a trzy lata później pojawił się we włoskim "Te Si Que Vales".

Jednak największą popularność przyniósł mu udział w amerykańskim "Mam Talent", w którym dotarł aż do półfinału. Na castingach zaprezentował połączenie muzyki Bethovena z System of a Down. Jego nietuzinkowe pomysły przypadły do gustu nie tylko widzom, ale i jurorom. Pod wrażeniem był nawet Simon Cowell. — Niesamowite, to było niesamowite. (…) Ty zademonstrowałeś, do czego ten instrument tak naprawdę został stworzony. — mówił po jednym z występów Polaka.

Młody gitarzysta wróci do USA. Wystąpi podczas NAMM

Choć Marcin Patrzałek nie wygrał programu, to zyskał grono wiernych fanów, którzy kibicują mu w rozwoju kariery. Gdy odpadł z talent show, amerykański oddział Sony Music podpisał z nim kontrakt na wydanie płyty. Młody gitarzysta stara się łączyć rozwój pasji z codziennymi obowiązkami. Jesienią 2022 roku odbyła się jego debiutancka trasa koncertowa "Inicjacja Tour", podczas której wystąpił w największych miastach w Polsce. Teraz 23-letni artysta powraca do USA, by wystąpić podczas targów przemysłu muzycznego - NAMM. 

Więcej o: