To koniec HBO Max. Pojawi się nowa platforma, cennik i garść serialowych hitów

Warner zapowiada wielkie zmiany. To koniec serwisu HBO Max, miejsce platformy odpowiedzialnej za serialowe hity takie jak "Sukcesja", "The Last of Us" czy "Gra o tron" zajmie nowy gigant. Kiedy serwis pojawi się w Polsce? Ile będzie kosztował abonament? Co się zmieni? Na większość z tych pytań znamy już odpowiedź.

Warner Bros. Discovery podczas specjalnej konferencji zapowiedzieli niemałą rewolucję. Platforma HBO Max zniknie z urządzeń użytkowników, a medialny gigant postawił na nową markę, która zdaniem Davida Zaslava, prezesa spółki ma szansę wkrótce konkurować z największymi streamingowymi rywalami - Netfliksem i Disney Plus.

Koniec HBO Max. Kiedy nowa platforma w Polsce? Ile będzie kosztował abonament?

HBO Max zastąpi serwis MAX, który będzie miał swoją premierę w Stanach 23 maja tego roku. W Polsce nowa platforma pojawi się dopiero w 2024 roku. Póki co nie wiemy, jakie będą zasady korzystania z serwisu oraz ceny abonamentu dedykowane dla naszego kraju. W Stanach najniższy plan z reklamami to koszt 9,99 dolara miesięcznie lub 99,9 dolarów rocznie (produkcje można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, także w Full HD) - cena nie odbiega zatem od obecnej, którą należy zapłacić za korzystanie z HBO Max, co jest dobrą wiadomością dla użytkowników z innych krajów. Standardowy plan platformy Max jest nieco droższy. Użytkownicy co prawda pozbędą się reklam, ale zapłacą 15,99 dolara za miesiąc lub 149,99 za rok. W planie dodatkową opcją jest możliwość pobrania obrazów i oglądania ich później w trybie offline. Najdroższa oferta w Stanach to tzw. "plan ultimate", który przewiduje oglądanie na czterech urządzeniach jednocześnie, jakość 4K, 100 produkcji do pobrania oraz dźwięk Dolby Atmos. Koszt takiej usługi to 19,99 dolara miesięcznie lub 199,99 za rok.

'Harry Potter i Kamień Filozoficzny' Filmy o Harrym Potterze znikną z HBO Max. Do kiedy można je oglądać?

W serwisie pojawią się klasyczne produkcje HBO takie jak "Sukcesja", "Ród smoka" czy "Rodzina Soprano" oraz biblioteka Discovery ("Fixer Upper", "Dr. Pimple Popper"). Co ciekawe, Warner nie usunie serwisu Discovery Plus, który pozostanie samodzielną usługą. To świadomy ruch, który ma na celu zatrzymanie przy sobie aktualnych użytkowników. Przeprowadzone badania wyraźnie wskazały, że subskrybenci w większości nie byliby zainteresowani wykupywaniem abonamentu do nowej, droższej platformy.

Warner zapowiada szereg nowości. Trzy wyczekiwane seriale, nowy Harry Potter i Gra o tron

Jednocześnie HBO zapowiada szereg nowości. Platforma zaprezentowała teasery trzech wyczekiwanych produkcji. Wkrótce na platformie pojawi się "Detektyw: Kraina nocy" z Jodie Foster. Serial opowiada o pracownikach Akrtycznej Stacji Badawczej Tsalal, którzy znikają bez śladu. By rozwiązać sprawę detektyw Liz Danvers (Foster) i Evangeline Navarro (Reis), będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem.

Zobacz wideo "True Detective: Night Country" [ZWIASTUN]

"The Sympathizer" z kolei to serial z Robertem Downeyem Jr., który wcieli się w kilka ról w produkcji oraz jest jej producentem wykonawczym. Historia jest oparta na nagrodzonej Pulitzerem powieści autorstwa Viet Than Nguyen. Thriller szpiegowski i międzykulturowa satyra w jednym opowiada o zmaganiach w połowie francuskiego, w połowie wietnamskiego komunistycznego szpiega podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie i wygnaniu w Stanach Zjednoczonych. Ostatni z teaserów to zapowiedź "The Regime" - serialu ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Produkcja przedstawia rok życia za murami pałacu nowoczesnego europejskiego reżimu, który zaczyna upadać.

Zobacz wideo "The Sympathizer" [ZWIASTUN]

Oprócz tego Warner potwierdził również prace nad serialem w uniwersum Harry'ego Pottera oraz prequelem "Gry o tron", nad którym będzie czuwał sam George R. R. Martin.

Więcej o: