Których dziennikarzy Polacy cenią najbardziej? Na podium prezenterów jednej stacji zabrakło

Którą z poniższych osób prowadzących telewizyjne programy polityczne i informacyjne cenisz najbardziej? Na takie pytanie odpowiedzieli Polacy. Wynik badania dla Wirtualnej Polski może zaskakiwać. Gwiazdy TVP znalazły się daleko poza podium.

Z przeprowadzonego przez panel Ariadna dla Wirtualnej Polski badania wynika, że największą sympatią polskich widzów cieszą się dziennikarze stacji TVN. Wśród twarzy Telewizji Polskiej najwyższe miejsce zajął Michał Rachoń. Kogo Polacy darzą największym zaufaniem?

Więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo „Trudno nazwać TVP publiczną telewizją. Nie chcemy na to płacić"

Kogo Polacy darzą największym zaufaniem? Na podium gwiazdy TVN i Polsatu

Respondenci do wyboru mieli jedenastu dziennikarzy współpracujących z trzema stacjami telewizyjnymi. Pierwszą piątkę zdominowali ci związani z TVN-em i Polsatem. Na pytanie o to, którą z poniższych osób prowadzących telewizyjne programy polityczne i informacyjne cenią najbardziej, polscy telewidzowie odpowiadali na początku kwietnia. Z ankiety wynika, że największym zaufaniem respondenci darzą Piotra Kraśkę, wskazało go 18 proc. badanych. Jak podkreśla WP, dziennikarz "Faktów" TVN w poprzednim badaniu przeprowadzonym w grudniu 2021 roku również uzyskał pierwsze miejsce na podium, wtedy jednak aż 30 proc. respondentów twierdziło, że to właśnie jego ceni najbardziej. Na spory spadek wpływ mogły mieć kontrowersje związane z Piotrem Kraśką, w tym m.in. prowadzenie samochodu bez uprawnień. Na drugim miejscu znalazła się Anita Werner, również dziennikarka "Faktów" TVN. Podium zamyka Bogdan Rymanowski z Polsatu.

Którego dziennikarza Polacy cenią najbardziej? Na pewno nie twarze TVP

Sporym zaskoczeniem może być wynik twarzy "Wiadomości" TVP. Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka w badaniu uzyskali po 4 proc. Wyżej, na miejscu szóstym, znalazł się Michał Rachoń. 9 procent badanych wskazało, że ceni go najbardziej. Publicysta TVP Info zajął najwyższe miejsce wśród dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Jak przedstawia się ranking prowadzących programy polityczne i informacyjne?

 1. Piotr Kraśko (18 proc.)
 2. Anita Werner (16 proc.)
 3. Bogdan Rymanowski (15 proc.)
 4. Monika Olejnik (13 proc.)
 5. Dorota Gawryluk (11 proc.)
 6. Michał Rachoń (9 proc.)
 7. Konrad Piasecki (7 proc.)
 8. Krzysztof Ziemiec (4 proc.)
 9. Danuta Holecka (4 proc.)
 10. Michał Adamczyk (2 proc.)
 11. Piotr Witwicki (1 proc.)

Badanie dla Wirtualnej Polski przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 7-10 kwietnia 2023 roku. Wzięły w nim udział 1052 osoby, wszyscy respondenci byli w wieku powyżej 18 lat.

Więcej o: