Taki występ nie powinien się pojawić w telewizji? Widzowie "Mam talent" złożyli niemal 350 skarg

Widzowie brytyjskiej odsłony "Mam talent" są zszokowani tym, co zostało pokazane w telewizji. Na program wpłynęło niemal 350 skarg, w których zarzuca się twórcom skrajną nieodpowiedzialność.

15 kwietnia na ekrany brytyjskich telewizorów wróciła tamtejsza odsłona "Mam talent". W programie obok Simona Cowella, Amandy Holden i Aleshy Dixon w roli jurora zadebiutował Bruno Tonioli, tancerz i choreograf, który zastąpił w show Davida Walliamsa. Już podczas pierwszego odcinka na scenie pojawił się uczestnik, który nie schodzi z ust komentujących od niemal tygodnia.

Niemal 350 skarg na ostatni odcinek "Mam talent". Widzowie są zszokowani, że coś takiego pokazano w telewizji

Thomas Vu zaprezentował widzom, jak układa popularną Kostkę Rubika. W czynności nie byłoby nic kontrowersyjnego, gdyby nie jeden "szczegół". Uczestnik zapowiedział, że ma zamiar ułożyć Kostkę Rubika w najbardziej niebezpieczny sposób, jaki można sobie wyobrazić.

Thomas nie przesadzał. Kiedy asystenci podpalili ubranie uczestnika, zarówno jury jak i publiczność zaczęła krzyczeć z niedowierzania. Pojawiły się nawet głosy sugerujące, żeby przestał "nie, nie, nie" - było słychać ze strony foteli jurorskich. Thomas jednak nie dał się zdekoncentrować i całą swoją uwagę skupił na trzymanej w rękach kostce. Występ uczestnika zdawał się nie mieć końca, a niepokój i przerażenie w studiu rosły, mimo to nikt nie zatrzymał pokazu.

Kiedy Thomasowi udało się rozwiązać zagadkę, asystenci wbiegli na scenę z gaśnicami i ugasili mężczyznę, który przez kilkanaście sekund stał w płomieniach niczym żywa pochodnia. Występ został nagrodzony owacjami na stojąco, a Thomas zapewnił zebranym w studio, że ma się świetnie.

 

Chociaż Thomas otrzymał od jurorów upragnione cztery głosy na "tak", widzowie programu byli mniej przychylni jego występowi. Jak donosi serwis The Sun, organ nadzorujący rynek mediów w Wielkiej Brytanii - Ofcom - otrzymał od oglądających niemal 350 oficjalnych skarg krótko po emisji opisywanego występu. Fani programu uznali zachowanie na scenie za nieodpowiedzialne. Chociaż na ekranie pojawił się komunikat, żeby nie próbować podobnych eksperymentów w domu, widzowie show podkreślają, że przez familijny charakter programu, nie powinno się emitować takich treści. Według licznych komentarzy występ może popchnąć dzieci do zabawy z ogniem lub za bardzo je wystraszyć.

Więcej o: