Widzowie tracą cierpliwość do "The Voice Kids". "Poniosło go", "coraz większy zawód"

Każde show rządzi się swoimi prawami. W "The Voice Kids" na etapie bitew walczą ze sobą przede wszystkim duety, ale zdarzają się także tria. Wtedy aż dwójka uczestników - o ile nie zostanie "skradziona" - żegna się z programem. Tym razem widzowie byli wyjątkowo zaskoczeni tym, że odpadła faworytka.

Po tym, jak Marcelina Albrycht, Sandra Wawer i Antonina Witkosz zaśpiewały wspólnie na scenie utwór "Lost On You" z repertuaru LP, na temat występu dziewczyn wypowiadali się wszyscy trenerzy, by wspomóc swoimi opiniami Dawida Kwiatkowskiego. To do niego należała ostateczna decyzja na temat tego, która z uczestniczek "The Voice Kids" zostanie w grze o zwycięstwo. 

 

Trójka jurorów była zgodna, Dawid Kwiatkowski miał inne zdanie

Zazwyczaj nikt nie jest kategoryczny w swoich ocenach, ale przynajmniej próbuje wskazać faworytkę lub faworyta. Tym razem Cleo, Baron oraz Tomson byli zgodni. - Wybrałabym Marcelinę, za to że - wydaje mi się - najpewniej czuła się na scenie. Bardzo dobrze miałaś postawiony głos i z tobą czułabym się najbezpieczniej, idąc dalej - powiedziała wokalistka. - Każda z was pokazała zupełnie inną stronę, zupełnie inną nutę świata i to jest ciekawe. Jeżeli miałbym wybierać ostatecznie, to Marcelinka najbardziej mnie porwała w tym utworze - stwierdził Tomson, a Baron dodał, po pochwaleniu całej trójki:

Jeżeli ja miałbym zdecydować, co kompletnie nie ma znaczenia, to najbardziej urzekł mnie głos Marceliny.

Dawid Kwiatkowski po zastanowieniu poszedł jednak w zupełnie inną stronę i do kolejnego etapu zaprosił Antoninę Witkosz, zaskakując widzów. Wśród komentarzy zdziwionych ludzi na Facebooku pojawił się także wpis nauczyciela Marceliny: "Jako pedagog śpiewu Marceliny jestem z niej bardzo dumny. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa skierowane do Marceliny. To tylko nas utwierdza w przekonaniu o ciężko wykonanej pracy i słuszności tego, co robimy" - napisał.

Drugim najbardziej lubianym komentarzem jest jednak ten: "Marcelina była najlepsza to ona powinna przejść dalej". Pisali też o Kwiatkowskim oraz programie, np. "Chyba go poniosło nie w tą stronę co trzeba...przecież ten występ zdominowała Marcelina", "Marcelina była fenomenalna... Z każdą edycją ten program coraz bardziej mnie zawodzi", "Marcelina była cudowna, cudnie zaśpiewała, fenomenalny, najpiękniejszy występ; całym sercem byłam za Marcelinką prześliczną dziewczynką o wielkim głosie, Dawid zły wybór podjął". Oczywiście, swoich fanów miały także pozostałe dziewczyny, choć przewagę pod tym postem stanowią rozczarowani wynikiem, to z pewnością wielu z nich będzie też trzymać kciuki w kolejnym odcinku za Antoninę.

"The Voice Kids" - kiedy finał?

"The Voice Kids" można oglądać na antenie TVP2 w sobotnie wieczory (potem w TVP VOD), cyklicznie od 2018 roku. Od czwartej edycji uczestnikami mogą być osoby w wieku 8-14 lat. Regulamin przewiduje co prawda uczestnictwo osób 7- i 15-letnich, ale na ich występ musi wyrazić zgodę produkcja. Wśród zwycięzców są m.in. Roksana Węgiel (1. edycja), Marcin Maciejczak (3. edycja) oraz Sara James (4. edycja).

Zobacz wideo Sara James: Jestem na tym świecie po to, żeby robić muzę

Nagrodą główną w obecnej, szóstej odsłonie, jest możliwość wydania singla oraz stypendium w wysokości 50 tysięcy. Po raz pierwszy uczestnicy zajmujący drugie i trzecie miejsce dostaną odpowiednio 30 tysięcy zł i 20 tysięcy zł. Finał programu jest zaplanowany na 29 kwietnia. Poprowadzą go Ida Nowakowska i Tomasz Kammel.

Więcej o: