Polsat szykuje odpowiedź na "Sanatorium miłości". Seniorzy będą rywalizować w nowym reality show

Polsat zakupił prawa do reality show z udziałem seniorów. Czy nowy format w polskiej telewizji będzie rywalem dla "Sanatorium miłości"? Na czym będzie polegać program?

Jak informują portale wirtualnemedia.pl i press.pl, Telewizja Polsat zakupiła prawa do reality show "The Fittest Pensioner". W programie pierwotnie stworzonym przez Armoza Formats dla norweskiej telewizji TV2 grupa seniorów rywalizuje o tytuł najbardziej sprawnego. Show będzie konkurencją dla "Sanatorium miłości"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Uczestnik „The Voice Senior" odnalazł siostrę po 50 latach!

Nowe show z seniorami w Polsacie. Będą rywalizować o tytuł najsprawniejszego

W norweskiej edycji "The Fittest Pensioner" grupa dziesięciu seniorów zamieszkałych w jednym domu brała udział w różnych wyzwaniach, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, a celem było zdobycie jak największej liczby punktów. Zwycięzca show otrzymuje tytuł najsprawniejszego seniora. Nie wiadomo na razie, kiedy format trafi na antenę Telewizji Polsat.

Hit, który łączy pokolenia. Polsat szykuje konkurencję dla "Sanatorium miłości"?

Telewizja Polsat chce zacząć inwestować w programy skierowane do starszej widowni, idąc za przykładem Telewizji Polskiej. Na antenie TVP widzowie mogą oglądać nie tylko "The Voice Senior", lecz także "Sanatorium miłości". Reality show, w którym seniorzy poszukują swojej drugiej połówki podczas pobytu w uzdrowisku, cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory powstało już pięć edycji, ruszyły też castingi do kolejnego sezonu.

 – Trend poszukiwania audycji, które łączyłyby pokolenia, jest widoczny w telewizjach od lat. W formatach z udziałem seniorów chodzi nie tylko o pokazywanie osób starszych, ale o ich prezentowanie w taki sposób, by programy te były atrakcyjne również dla młodszego widza – zaznaczył Wojciech Kowalczyk, zastępca dyrektora biura reklamy Telewizji Polskiej, w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Podkreślił, że przykładem takiego show jest "The Voice Senior", emitowany na antenie TVP2.

 
Więcej o: