Widzowie "Stranger Things" bardzo chcą powrotu Eddiego. Wskazują, że może się tak stać

Postać Eddiego była niewątpliwie jedną z najbardziej lubianych w czwartym sezonie "Stranger Things". Fani serialu nie mogą się pogodzić z jego odejściem i chcą, aby pojawił się również w najnowszym sezonie produkcji. Producenci wskazują, że to niemożliwe, ale fani mają swoje teorie.

Bracia Dufferowie, którzy są twórcami słynnego "Stranger Things", niedługo po finale czwartego sezonu potwierdzili, że serialowy Eddie nie żyje. Jednak fani nie dopuszczają do siebie tej wiadomości i nie chcą się żegnać z fanem muzyki metalowej. W związku z tym chętnie dyskutują w sieci i snują teorie, w jaki sposób ta postać mogłaby powrócić do produkcji .

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Czy Eddie w piątym sezonie powróci jako wampir?

Coraz więcej spekulacji pojawiło się, gdy opublikowano tytuł pierwszego odcinka nadchodzącej serii. Brzmi on "The Crawl", a spostrzegawczy widzowie zauważyli, że to słowo znajduje się w tekście piosenki "Master of Puppets", którą Eddie zaśpiewał w finale czwartego sezonu.

Z racji tego wiele internautów zastanawia się, czy Eddie "nie wyłoni się" z Drugiej Strony jako wampir znany z uniwersum Dungeons & Dragons – Kas the Bloody Handed. Ta teoria szczególnie przypadła do gustu jednemu z użytkowników portalu Reddit, który postanowił opisać, jak widzi jej rozwinięcie:

A co jeśli jest on tak naprawdę Kasem, postacią z lore D&D? Kas zostaje ugryziony i zabity przez nietoperze (tak jak Eddie), ale następnie zostaje reinkarnowany przez Vecnę i służy jako jego prawa ręka w zamian za nowe życie. Jednak Kas w końcu zwraca się przeciwko Vecnie i pokonuje go za pomocą "miecza Kasa". Inny użytkownik Reddita wskazał w komentarzach, że to trochę nie w stylu tej postaci i serialu, żeby wyraźnie wspomnieć, że Dustin i jego przyjaciele nie wrócili po ciało Eddiego. To może być wskazówka, że ciało Eddiego nie zostało znalezione i może wpaść w ręce Vecny, który jest teraz jeszcze bardziej potężny.

Internatura napisał również, że w jednej ze scen Dustin zwraca się do wuja Eddiego, mówiąc, że chłopak "nawet na końcu nie przestał być Eddiem" i uważa, że może to być sugestia dotycząca dalszych losów tej postaci – metalowiec dalej jest sobą, ale już pod wpływem Vecny.

Teorii na temat powrotu tej postaci jest mnóstwo, a nawet sam Joseph Quinn wcielający się w Eddiego powiedział w jednym z wywiadów, że bardzo chciałby, aby jego bohater został w jakikolwiek sposób oczyszczony z zarzutów w piątym sezonie i powrócił do uniwersum serialu.

Więcej o: