"Szaleńczo krwawy" (i podobno świetny) "Sisu", a może nowoczesne podejście do "Piotrusia Pana"?

Niektórzy już zaczynają bardzo długi weekend, ale nawet ci, którzy nie mają wziętego urlopu, będą cieszyć się kilkoma dniami dodatkowego wolnego w majówkę. Pomyślałyśmy, że pogoda nie rozpieszcza, ale my spróbujemy rozpieścić was, podpowiadając, które produkcje warto nadrobić. Spokojnie, wybrałyśy takie, z którymi na pewno się wyrobicie przed powrotem do obowiązków.

Postawiłyśmy na seriale, które mają niewiele odcinków - niektóre są już skończone, więc na pewno nie trzeba będzie czekać na ciąg dalszy historii. Obstawiamy też, że relaks sprzyja szukaniu czegoś do śmiechu, więc polecamy także naszych ulubionych stand-uperów. Zobaczcie nowy odcinek "POPkultury", a niżej znajdziecie też więcej informacji o nowościach. Jak zwykle zaglądamy do repertuaru kin i platform streamingowych.

Zobacz wideo POPkultura odc. 152

Premiery filmowe nie tylko w kinie

Dzisiaj polecamy pięć nowości. Pierwszą z nich jest jest fiński "Sisu", który na Rotten Tomatoes uzyskał świetny wynik 96 proc. pozytywnych recenzji (przy 53 opiniach). "Skromny narracyjnie, jednocześnie szaleńczo krwawy, 'Sisu' to natchniony pastisz, który daje krwawą satysfakcję miłośnikom akcji" - możemy przeczytać w serwisie. A skąd tytuł filmu? To słowo nieprzetłumaczalne na język polski, oznacza zespół cech osobowych takich jak wytrzymałość, upór, siła woli, ale także duma, czy odwaga oraz niezłomność w dążeniu do celu mimo przeciwności losu czy barier fizycznych.

"Piękna katastrofa" to ekranizacja bestsellera autorstwa Jamie McGuire, wyprodukowana przez twórców serii AFTER. Wiadomo, że to jeszcze nie koniec historii bohaterów granych przez Virginię Gardner i Dylana Sprouse'a, ponieważ od razu powstała kontynuacja zatytułowana "Beautiful Wedding".  - Nie przeczę, że w drugiej części widzowie zobaczą prawie wszystkich bohaterów znanych z "Pięknej katastrofy" i że planowany jest ślub Abby i Travisa - napisała aktorka w mediach społecznościowych. - Dodam jeszcze, że będę miała na sobie piękną białą suknię. Po raz pierwszy w życiu, ale zaręczam, że nie po raz ostatni. Również w moim życiu prywatnym zajdą bardzo poważne zmiany - zdradziła. Na przyszły rok Gardner planuje ślub z Jedem Elliottem.

"Piotruś Pan i Wendy" w reżyserii Davida Lowery’ego to opowieść o dziewczynce, która nie chce pójść do szkoły z internatem, i Piotrusiu Panu, chłopcu, który nie chce dorosnąć. Będą zmiany w stosunku do książki - chociażby wśród Zagubionych Chłopców będą także dziewczyny. O kapitanie Hooku Jude Law mówił w jednym z wywiadów: Chciałem, żeby był smutny, pokryty bliznami, sękaty, obrzydliwy, przerażający i jednocześnie zabawny. 

A co z serialami? Jest powrót hitu i nowość 

Jeśli zaś chodzi o powrót "Łasucha", drugi sezon będzie miał osiem odcinków. Gus i inne hybrydy są trzymani w niewoli przez Ostatnich Ludzi, którzy chcą odkryć lekarstwo na Przypadłość. Aby uratować przyjaciół, Gus musi znaleźć w sobie nową siłę, poznając przy tym przyczyny Wielkiej Zapaści. Przypomnijmy, że to serial oparty na serii komiksów wydawnictwa DC, których autorem jest Jeff Lemire.

"Cytadela" to z kolei serial akcji. Richard Madden gra w nim Masona Kane'a, który jest czołowym szpiegiem Cytadeli - zmotywowanym, metodycznym i nie do powstrzymania. Po fatalnej misji za granicą pamięć Kane'a zostaje wyczyszczona. Wiele lat później prowadzi spokojne życie jako "Kyle Conroy", aż pewnej nocy zostaje wrzucony z powrotem do świata szpiegów, gdzie łączy się ze swoją byłą partnerką Nadią (Prianka Chopra Jonas), aby rozwikłać sieć niebezpiecznych sekretów, które mogą zagrozić jego rodzinie i światu.

Więcej o: