Stworzył "Kiepskich" w stylu Disneya. Widzowie zachwyceni: "Edzio śmieszny, ale najciekawszy Boczek"

Nowe odcinki "Świata Według Kiepskich" przestały być realizowane w 2022 roku. Po latach sukcesów serialu obsada produkcji zaczęła się wykruszać. W 2016 roku odszedł Bohdań Smoleń, który wcielał się w pana Edzia listonosza, niemal 10 lat wcześniej widzowie pożegnali Krystynę Feldman, czyli Babkę Kiepską. Dariusz Gnatowski, serialowy Arnold Boczek zmarł w 2020 roku, a rok po nim odszedł ekranowy sąsiad aktora - Marian Paździoch, czyli Ryszard Kotys. Produkcja była jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali, a cytaty jej bohaterów i kultowe sceny z osiedla Kosmonautów przeszły do historii.

Fani produkcji nie pozwalają zapomnieć o uniwersum Kiepskich. Chociaż na nowe odcinki serialu nie ma już raczej szans, w sieci roi się od amatorskich nagrań ze znanymi postaciami w rolach głównych. Przeglądając YouTube'a oraz grupy na Facebooku poświęcone polskiej produkcji natkniemy się na kolejne fanarty, które mają na celu przedłużyć życie, nieodżałowanej dla wielu, serii.

"Świat Według Kiepskich" w wersji Disneya. "Edzio najzabawniejszy"

Internetowi twórcy w ciągu ostatnich lat opublikowali wiele wersji "Świata Według Kiepskich". Jedna z nich łączyła wydarzenia z kamienicy przy Ćwiartki 3/4 z klimatem serialu "Stranger Things", inna z grą Cyberpunk 2077. W sieci krążyła także grafika z bohaterami "Kiepskich" narysowanymi kreską, znaną dzięki innej serialowej rodzinie - Simpsonom.

Tym razem internetowy twórca znany pod pseudonimem Trojek postanowił stworzyć nagranie, w którym zaprezentował widzom bohaterów "Świata Według Kiepskich" w wersji Disneya. Pamiętał o wyraźnych kolorach, przerysowanych sylwetkach, obłych krawędziach i wyraźnych oczach postaci. Pomieszczenia i stylizacje mieszkańców osiedla Kosmonautów nabrały amerykańskiego sznytu. Halina Kiepska ze zmęczonej ciężką pracą pielęgniarki, która ma coraz mniej siły na strofowanie męża "nieroba", zmieniła się w charyzmatyczną panią domu, która sprawia wrażenie pewnej siebie i spełnionej. Marian Paździoch z kolei ze szczupłego handlarza "wyrósł" na umięśnionego mężczyznę, który budzi respekt, a Mariolka przypomina na nagraniu postać z romantycznych obrazów z minionej dawno epoki.

 

Pod filmem posypały się komplementy i gratulacje. Oglądający podkreślają, że chętnie obejrzeliby serial animowany zrealizowany w takim stylu. W komentarzach pojawiły się też nieoczywiste skojarzenia z innymi postaciami - "Paździoch wygląda jak Hector Salamanca z "Breaking Bad" - czytamy. Widzowie mają swoich faworytów - "Edzio najzabawniejszy, a najciekawszy Boczek".

Więcej o: