"The Voice Kids". Dawid Kwiatkowski zrezygnował z fotela trenera. Zdradził powód

Dawid Kwiatkowski na fotelu trenera w "The Voice Kids" zasiadał od 2018 roku. Przez sześć edycji wybierał uczestników, kompletował drużyny i szkolił młodych wokalistów. W najnowszym wpisie na Instagramie artysta poinformował, że zdecydował się odejść z show. Dlaczego?

Pierwsza edycja "The Voice Kids" zadebiutowała na antenie TVP2 1 stycznia 2018 roku. Do tej pory zrealizowano sześć edycji, a wśród młodych zwycięzców talent-show znajdują się Roksana Węgiel, AniKa Dąbrowska, Marcin Maciejczak, Sara James, Mateusz Krzykała i Martyna Gąsak, która kilka dni temu wygrała ostatnią edycję. Dawid Kwiatkowski na fotelu jurora i trenera zasiadał od samego początku i wiele osób nie wyobraża sobie programu bez niego. Fanów zaskoczyła więc wiadomość, że zdecydował się odejść z "The Voice Kids", a we wpisie opublikowanym na Instagramie wyjawił powody tej decyzji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Viki Gabor: Mój świat" [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Dawid Kwiatkowski odszedł z "The Voice Kids". Jego "misja w tym programie się zakończyła"

Wpis pojawił się na profilu wokalisty na Instagramie 2 maja.

Kiedy w zeszłym roku usiadłem na tym nieziemsko wygodnym fotelu w pierwszy dzień przesłuchań w ciemno, czułem już, że robię to ostatni raz

– zaczął Dawid Kwiatkowski. Jak przyznał, już od pierwszych odcinków szóstej edycji wiedział, że to jego ostatni sezon w talent-show, dlatego chciał, by wszystko przebiegło perfekcyjnie. Gdy zaproponowano mu udział w kolejnej edycji, odmówił, przyznając otwarcie, że "już wystarczy".

Serce mówi mi 'Well done Dawid, Twoja misja w tym programie się zakończyła', a serca słucham jak babci

– podkreślił. Wokalista zdradził, że to przez muzyczne plany na najbliższe lata zdecydował się zrezygnować z fotela trenera. Nie mógłby bowiem skupić się na uczestnikach tak, jak dotąd. Dodał, że nigdy nie robi czegoś "na pół gwizdka", dlatego czuje, że to dobra decyzja, choć podkreślił też, że wcale nie była łatwa.

Będę cholernie tęsknił za ludźmi, którzy tworzą ten program

– przyznał we wpisie, dziękując po kolei wszystkim osobom, z którymi zetknął się w programie, a więc pozostałym trenerom, producentom, zespołowi i drużynie liczącej już 108 muzycznych talentów.

Łezka spadła właśnie na spodnie, więc to znak, by dodać ten post i wyruszyć po nowe.

– zakończył swój wpis Dawid Kwiatkowski.

 

Fani nie kryją żalu z odejścia wokalisty. "Voice bez ciebie już nie będzie tym samym"

W komentarzach pojawiło się wiele głosów wsparcia zarówno od innych gwiazd, jak i fanów artysty. Choć żałują, że Kwiatkowski odszedł z programu, trzymają kciuki za dalszy rozwój jego kariery.

Ogromne wyzwanie dla kogoś, kto zasiądzie na Twoim wygrzanym fotelu.
Voice bez ciebie już nie będzie tym samym Voice’em, ale rozwijaj się, bo przed nami jeszcze mnóstwo cudownych rzeczy!
Więcej o: