Nowy zastępca Danuty Holeckiej. W TVP przygotowywał materiały o Tusku, Sikorskim i organizacjach LGBT

Danuta Holecka od czterech lat szefuje redakcji "Wiadomości" TVP. Kilka dni temu jej zastępcą został Marcin Tulicki, którego widzowie Telewizji Polskiej mogą kojarzyć przede wszystkim z serii politycznych reportaży poświęconych m.in. Donaldowi Tuskowi.

Danuta Holecka w 2019 roku została szefową "Wiadomości". W rozwoju kariery w Telewizji Polskiej nie przeszkodziły jej zarzuty o stronniczość. Jak poinformowały Wirtualne Media, jej nowym zastępcą został niedawno Marcin Tulicki, który zasłynął m.in. materiałami uderzającymi w organizacje LGBT czy Donalda Tuska.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Nowy zastępca Danuty Holeckiej. Atakował Tuska, Sikorskiego i TVN

Współpracujący z "Wiadomościami" od 2016 roku Marcin Tulicki zasłynął przede wszystkim materiałami dotyczącymi polskiej polityki, choć przygotowuje też filmy dokumentalne dotykające przede wszystkim opozycję. W grudniu 2021 roku zaprezentował m.in. dokument o stacji TVN i jej założycielach, ma też na koncie produkcję o Jerzym Urbanie czy sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

W 2022 roku w dokumencie "Pan z Chobielina" uderzył w Radosława Sikorskiego, a niedawno przedmiotem jego uwagi został Donald Tusk. W kwietniu 2022 roku Telewizja Polska wyemitowała film "Nasz człowiek w Warszawie", w którym Tulicki sugerował m.in., że Donald Tusk jest odpowiedzialny za wojnę w Ukrainie. Polityk pozwał TVP, tymczasem pod koniec kwietnia 2023 roku premierę miała druga część, "Ich człowiek w Brukseli".

Za jego homofobiczny film TVP musiała przepraszać. Od niedawna złagodziła przekaz

Reporter "Wiadomości" swoje materiały poświęca jednak nie tylko politykom. W 2019 roku Telewizja Polska wyemitowała materiał przygotowany przez Marcina Tulickiego i Przemysława Wenerskiego. Film "Inwazja" poświęcony był mniejszościom seksualnym i "ideologii LGBT". Twórcy starali się przekonać widzów, że organizacje transportują uczestników marszów równości po całym kraju, domagają się legalizacji pedofilii i atakują Kościół. Materiał został zaskarżony w sądzie przez Kampanię Przeciw Homofobii. W listopadzie 2022 roku sąd nakazał TVP wyemitowanie oficjalnych przeprosin w głównym wydaniu "Wiadomości" oraz zakazał dalszego rozpowszechniania filmu.

Nie jest to pierwsza zmiana na wyższych stanowiskach Telewizji Polskiej. Pod koniec kwietnia prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz odwołał ze stanowiska szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego. TAI kieruje dziś Michał Adamczyk, prezenter "Wiadomości", za TVP Info od niedawna odpowiada z kolei Samuel Pereira. Od jakiegoś czasu Telewizja Polska złagodziła nieco swój przekaz polityczny. – Nie taka toporna propaganda. Zmienić mają się paski w "Wiadomościach". Muszą być łagodniejsze – wyliczał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarz Telewizji Polskiej, który chciał zachować anonimowość.

Więcej o: