Polka wśród reżyserów "Gwiezdnych wojen". Nie takich produkcji pewnie się spodziewaliście

Disney Plus przygotował prezent dla swoich subskrybentów z okazji Dnia Gwiezdnych wojen. Na platformie można już oglądać drugi sezon serialu "Gwiezdne wojny: Wizje". Jeden z odcinków wyreżyserowała Polka.

4 maja to szczególna data dla każdego fana Gwiezdnych wojen. Popularne hasło "May the force be with you", czyli "Niech moc będzie z tobą" towarzyszące bohaterom przez cały czas trwania sagi, w języku angielskim brzmi niezwykle podobnie do majowej daty. Stąd pomysł, by właśnie dzień po polskim Święcie Konstytucji ustanowić międzynarodowym Dniem Gwiezdnych wojen. Z tej okazji na całym świecie odbywają się wydarzenia poświęcone kultowej serii, zloty fanów i maratony filmowe.

Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen. Disney + ma niespodziankę dla subskrybentów

Disney + również przygotował prezent z okazji Star Wars Day. Od 4 maja na platformie będzie można obejrzeć drugi sezon animowanej produkcji "Gwiezdne wojny: Wizje", która jest wyjątkowa z kilku powodów. Chociaż seria nie należy do kanonu uniwersum, jest ona hołdem dla serii ze strony twórców japońskich animacji. To pierwsza w historii seria anime osadzona w świecie Gwiezdnych wojen, która oferuje widzom całkiem nowe spojrzenie na postaci i wydarzenia z odległej galaktyki.

Gwiezdne wojny: WizjeGwiezdne wojny: Wizje materiały promocyjne Disney Plus

W pierwszym sezonie produkcji w obsadzie pojawili się znani aktorzy tacy jak Joseph Gordon-Levitt, Neil Patrick Harris czy David Harbor. W dziewięciu odcinkach widzowie mogli obejrzeć historię byłego Sitha, który walczy ze zbuntowaną sektą dawnych pobratymców czy padawana Jaya, który wraz z Huttem o imieniu Gee zakłada zespół rockowy. Drugi sezon animacji również składa się z dziewięciu odcinków, a za każdy odcinek odpowiadają twórcy z innych zakątków świata, aby oddać najbardziej urzekające style wielu kultur.

Polski akcent w serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen

Dlatego właśnie w serialu znalazł się także polski akcent. W gronie twórców drugiego sezonu serii jest Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała odcinek "Jestem twoja matką" zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman. Epizod przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

 

Wśród zaproszonych do projektu studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D'ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

Więcej o: