Stephen King pod wrażeniem nowego hitu Netfliksa. "Dialogi tak ostre, że mogą ciąć skórę"

Netflix regularnie wypuszcza nowe produkcje, ale tylko wybrane z nich stają się hitami. Tak było w przypadku "Dyplomatki" z Keri Russel w roli głównej. Serial był tak chętnie oglądany, że streamingowy gigant potwierdził już powstanie drugiego sezonu. O produkcji wspomniał także pisarz Stephen King, którego głos dla wielu może być cenną wskazówką ? propos nowości.

Serial polityczny "Dyplomatka" zadebiutował na Netfliksie 20 kwietnia i od tej pory zdobył już rzeszę oddanych fanów. Fabuła opowiada historię dyplomatki Kate Wyler, która próbuje pogodzić prestiżową rolę ambasadora Wielkiej Brytanii z burzliwym małżeństwem z gwiazdą polityki. Na domiar złego nagle znajduje się w centrum międzynarodowego kryzysu, a praca okazuje się przekraczać jej możliwości. To odbija się na jej życiu prywatnym i politycznej przyszłości.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Najnowszy hit Netfliksa spodobał się jednemu z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie

Showrunnerką produkcji jest Deborah Cahn, która w przeszłości odpowiadała m.in. za "Prezydenckiego pokera" czy "Homeland". Jej nowy serial okazał się prawdziwym przebojem. W pierwszy weekend po premierze zanotował ponad 57 mln godzin oglądalności, co zapewniło mu pierwsze miejsce w rankingu Top 10 seriali Netfliksa.

To sprawiło, że już dwa tygodnie od premiery streamingowy gigant postanowił zamówić drugi sezon "Dyplomatki". Oprócz widzów podekscytowana jest także gwiazda serialu, która w entuzjastyczny sposób wypowiedziała się na wieść o kontynuacji serialu. "Jestem zachwycona, że mogą wrócić na kolejną rundę tego szalonego serialu. Mogę powiedzieć, że to będzie niezła frajda!" - wyznała Keri Russell. 

Serial zbiera także świetne recenzje od krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes zdobył 88% pozytywnych recenzji, a ocena w amerykańskim serwisie wynosi aż 8,2 punktów na 10 możliwych. Produkcja spodobała się także ludziom ze świata kultury. Jedną z takich osób jest pisarz Stephen King, który zdecydował się na pisać kilka pozytywnych słów o "Dyplomatce" na Twitterze:

»Dyplomatka« jest po prostu wspaniała. Dialogi tak ostre, że mogą ciąć skórę, jak mawiał mój kumpel Peter Straub. Bonus: brak młodzieńczych dramatów.

Jego tweet został wyświetlony aż 2,7 mln razy, a niemal 25 tysięcy osób polubiło ten post. Serial nieustannie znajduje się na pierwszym miejscu Top 10 globalnego Netfliksa, a wpis tak uznanej postaci może przyczynić się do jeszcze większego wzrostu oglądalności produkcji. Kto wie, a może "Dyplomatce" uda się jeszcze zdobyć tytuł jednego z najchętniej oglądanych seriali w historii tego serwisu. W zeszłym roku udało się to takim produkcjom, jak "Wednesday" czy "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

Więcej o: