Wiemy, kto wygrał 8. edycję "MasterChef Junior". Jego ośmiorniczki w sosie z mango zachwyciły jurorów

Kolejna edycja programu "MasterChef Junior" dobiegła już końca. W decydującym pojedynku udział wzięło trzech najlepszych uczestników 8. sezonu kulinarnego show. Kto uzyskał tytuł najlepiej gotującego dziecka w Polsce w 2023 roku? Znamy zwycięzcę!

7 maja 2023 roku stacja TVN wyemitowała ostatni odcinek 8. edycji popularnego programu "MasterChef Junior". W finale znalazło się trzech najlepszych młodych kucharzy, którzy zaciekle walczyli o zdobycie głównej nagrody. Kogo dania najbardziej zachwyciły jurorów?

Zobacz wideo Finalista "Masterchefa", Matteo Brunetti, przedstawia szybki przepis na makaron

Zaciekła walka w "MasterChef Junior". Potrawy przygotowane przez finalistów wprowadziły jury w osłupienie

Już od początku 8. edycji programu "MasterChef Junior" poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko. Do udziału w show zgłosiło się wielu utalentowanych młodych kandydatów, spośród których wyłoniono 16 najbardziej obiecujących uczestników, którzy pod okiem Michela Morana, Ani Starmach i Tomasza Jakubiaka rozwijali swoje kulinarne umiejętności. Każdy odcinek dostarczał widzom wielu emocji i wrażeń.

Wszyscy aspirujący kucharze z uporem, ogromną determinacją i zaangażowaniem walczyli o zdobycie miejsca w finale. Jednak ostatecznie to Kuba Szafrański, Ignacy Jabłoński oraz Kaja Ciapała dotarli do ostatniego odcinka i to między nimi rozgrywała się walka o tytuł najlepiej gotującego dziecka w Polsce w 2023 roku.

 

Wiemy, kto wygrał 8. edycję "MasterChef Junior"! Ignacy Jabłoński zachwycił jurorów

Ostatni odcinek programu "MasterChef Junior" obfitował w wiele skrajnych emocji. W finałowych konkurencjach zawodnicy wspinali się na wyżyny swoich możliwości, prezentując szereg wybitnych kulinarnych umiejętności. Podczas każdego zadania wykazywali się ogromną starannością i zaangażowaniem.

 

Jurorzy nie kryli zachwytu nad daniami, które przygotowali młodzi kucharze, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Choć wybór był trudny, to po naradzie w końcu wyłoniono zwycięzcę. Laureatem 8. edycji programu "MasterChef Junior" został 12-latni Ignacy Jabłoński. Jego finałowe dania, które zapewniły mu statuetkę i tytuł najlepiej gotującego dziecka w Polsce, to ośmiorniczki z sosem mango, halibut w cytrusach z risotto oraz panna cotta z matchą.

Więcej o: