"Krawiec" dopiero co trafił na Netfliksa. Widzowie już pytają o drugi sezon

Serial "Krawiec" to nowy i bardzo nieoczywisty hit Netfliksa. To produkcja, która zarazem łamie wszelkie stereotypowe wyobrażenia o tureckich serialach, jak i część z nich powiela. Scenariusz jest zainspirowany prawdziwą historią i ewidentnie wzbudza emocje wśród widzów.

Scenariusz serialu "Krawiec" powstał na podstawie książki "Hayata Dön", którą napisała Gulseren Budayicioglu - ta nim została pisarką, była psychiatrką. Fabuła skupia się na młodym i bardzo utalentowanym krawcu Peyamim, który odziedziczył po dziadku zarówno smykałkę do zawodu, jak i świetnie prosperującą firmę.

Zobacz wideo

"Krawiec". Wiemy, czy Netflix pokaże drugi sezon

Niestety ukochany dziadek głównego bohatera umiera już w pierwszym odcinku. Peyami jedzie na jego pogrzeb, a w domu dowiaduje się, że musi zabrać ze sobą do Stambułu swoją babkę. Ale to nie jest najgorsza wiadomość - tytułowy krawiec ma też wielki sekret i bardzo mu zależy na tym, by nikt nie odkrył o nim prawdy. Tą tajemnicą jest fakt, że jego ojciec Mustafa jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną, co w życiu Peyamiego było zawsze źródłem cierpień i upokorzeń. Teraz będzie się opiekować ojcem w metropolii, a w jego życiu pojawi się także niejaka Esvet. Ona z kolei ucieka przed Dimitrim, swoim byłym toksycznym, niemoralnym i oczywiście skrajnie bogatym partnerem. Nowy turecki serial można oglądać na Netfliksie od drugiego maja. Pierwszy sezon ma siedem odcinków, a zakończenie serii pozostaje nieznośnie dla widzów otwarte.

Dobra wiadomość jest taka, że twórcy z góry zaplanowali drugi i trzeci sezon serialu. Co więcej, zdjęcia do wszystkich serii zostały nakręcone za jednym zamachem. Kwestią czasu zatem pozostaje ogłoszenie daty premiery kolejnego sezonu.

Za produkcję odpowiada Onur Güvenatam, a główną rolę gra Çagatay Ulusoy. Widzowie mogą kojarzyć aktora z innego stworzonego dla Netfliksa serialu "The Protector". Poza nim w obsadzie znaleźli się: Sifanur Gül, Salih Bademci, Olgun Simsek, Ece Sükan, Evrim Alasya, Engin Senkan i Berrak Tüzünataç.

Więcej o: