"Królowa Charlotta". Netflix stworzył hit. Czy widzowie mogą liczyć na drugi sezon?

"Królowa Charlotta" na Netfliksie święci prawdziwe triumfy. Nic dziwnego, że fani zaczęli zastanawiać się nad możliwością powstania kolejnego sezonu opowieści o królowej Charlotcie i królu Jerzym. Co na ten temat mówi showrunnerka produkcji?

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów" odniosła na Netfliksie spory sukces. Zgodnie z oczekiwaniami, prequel "Bridgertonów" przyciągnął przed ekrany widzów i od momentu premiery znajduje się na czele rankingów popularności nie tylko wśród polskich użytkowników Netfliksa. Nic dziwnego, że fani zaczęli zastanawiać się, czy mogą liczyć na dalszą część historii. Jakiś czas temu na ten temat wypowiedziała się showrunnerka i scenarzystka serialu, Shonda Rhimes.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów" [ZWIASTUN]

"Królowa Charlotta". Serial doczeka się kontynuacji? Showrunnerka o drugim sezonie

"Królowa Charlotta" z założenia jest historią limitowaną. Serial w sześciu odcinkach opowiedział więc całą historię królowej znanej z serialu "Bridgertonowie". Fani zastanawiają się więc, czy mogą liczyć na drugi sezon. Jak przyznała showrunnerka produkcji, niczego nie można wykluczyć. – Były o to pytania, ale jeszcze nie rozmawiałam na ten temat – przyznała Shonda Rhimes w rozmowie z Entertainment Weekly. – Mogłabym żyć z Charlottą i Jerzym na zawsze, ale opowiedzieliśmy bardzo konkretną i zamkniętą historię, która, moim zdaniem, jest opowieścią kompletną o tej skomplikowanej i niedoskonałej miłości. Ale niczego nie wykluczam, nigdy nic nie wiadomo – dodała. Twórczyni serialu nie rozwiała więc ostatecznie nadziei fanów na kolejne opowieści ze świata poświęcone losom innych lubianych postaci, choć do historii królowej Charlotty Netflix już raczej nie powróci.

"Królowa Charlotta". Netflix stworzył hit

Serial "Królowa Charlotta", powstał na fali popularności "Bridgertonów". Opowiada o historii miłości królowej Charlotty i króla Jerzego III. Opowieść jest luźno oparta na wydarzeniach historycznych, co podkreślają sami twórcy, a spin-off m.in. w serwisie Rotten Tomatoes oceniany jest lepiej, niż "Bridgertonowie" (jak na razie na podstawie 56 recenzji krytyków otrzymał 93 proc., dobrze oceniają go również widzowie). Serial jest wciąż numerem jeden wśród polskich widzów Netfliksa i niewykluczone, że będzie na czele również rankingu światowego.

Więcej o: