Takiej sytuacji w "Magii nagości" jeszcze nie było! David wrócił do programu jako Sarah

Mogłoby się wydawać, że w historii "Magii nagości" wydarzyło się już wszystko, co możliwe. A jednak ten nietypowy randkowy show ponownie zaskakuje. W Wielkiej Brytanii wystartował najnowszy sezon produkcji, w którym pojawiła się uczestniczka, którą widzowie mogą kojarzyć z poprzednich edycji. Jednakże w jej życiu zaszła diametralna zmiana i jak sama mówi - nie jest już tą samą osobą.

Program randkowy "Magia nagości" wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie premierę miał w 2016 roku. W tym roku wystartowała już ósma edycja tego nietypowego formatu, w którym ludzie parują się na podstawie ich wyglądu bez ubrania. To randkowe show całkowicie odeszło od schematów, które znaliśmy z dotychczasowych programów tego typu w telewizji. Pomysł spodobał się wielu ludziom z całego świata i "Magia nagości" doczekała się wielu lokalnych wersji. W 2021 powstała polska edycja programu, którą prowadzi Beata Olga Kowalska.

Więcej ciekawych tekstów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Zaskakująca sytuacja w "Magii nagości". Jedna z uczestniczek wróciła po latach

W jednym z odcinków najnowszej edycji brytyjskiej "Magii nagości", prowadząca Anna Richardson przywitała Sarah, którą miała okazję już poznać kilka lat temu jako Davida. Jednak od tamtej chwili w jej życiu zaszła bardzo istotna zmiana. 54-latka jest obecnie po zabiegu tranzycji i przyszła do programu szukać miłości jako dumna transseksualna kobieta. W rozmowie z brytyjskim portalem Metro wyznała, że chociaż jest to jej drugi udział w programie, to czuje się teraz zupełnie inaczej:

Wzięłam udział w programie, Sarah wzięła udział w programie show i David wziął udział w programie, a jesteśmy tak naprawdę całkiem różnymi ludźmi. Więc chociaż jestem powracającą uczestniczką, to tak właściwie robią to dwie różne osoby.

W ten sposób "Magia nagości" tworzy historię społeczności LGBT+, ponieważ to pierwsza sytuacja w w popularnym randkowym programie telewizyjnym pojawia się ten sam człowiek zarówno przed, jak i po zmianie płci. Sarah dodała później, że o wiele pewniej czuje się bardziej pewna siebie jako panseksualna kobieta trans: "Przechodząc przez tę transformację, dokonuje się nieustannego wyjścia poza swoją strefą komfortu - w niektórych przypadkach niemal codziennie. A dokonując tego, faktycznie stwierdzasz, że rozwijasz niesamowitą pewność siebie".

David i Sarah - fragment brytyjskiej wersji 'Magii nagości'David i Sarah - fragment brytyjskiej wersji 'Magii nagości' Materiały promocyjne Channel 4

Uczestniczka wspomniała także o pozytywnym wizerunku jaki może wykreować dzięki udziałowi w "Magii nagości". Stwierdziła, że w ten sposób można utożsamiać społeczeństwo z osobami transseksualnymi, gdzie można zobaczyć, jak sama przyznała - ich ludzką stronę. Uważa także, że jej wystąpienie ma walory edukacyjne, dzięki czemu towarzyszyło jej mniej strachu. 

Sarah także opowiedziała, jak różniło się jej podejście w "Magii nagości", gdy wystąpiła w nim jako David. "Jedną z rzeczy, której się nauczyłam, jest to, że najbardziej atrakcyjną rzeczą w osobie są oczy i uśmiech. Możesz powiedzieć tak wiele z tego. (...) A jednak jako David szłam z typowo męskim nastawieniem i to nie dawało rezultatów. Nie szukał głębszego połączenia". Dlatego dopiero za drugim razem udało jej się odnaleźć w programie towarzyszkę swojego życia – Keishę. Po dziewięciu miesiącach od nagrania programu i pomimo dużej odległości dzielące obie kobiety, starają się ze sobą widywać tak często jak to możliwe i chcą budować swój związek. 

Więcej o: