Oto rekordziści w polskich teleturniejach. Przez jednego z graczy wprowadzono limit wystąpień

Teleturnieje i zmagania biorących w nich udział uczestników wielu widzów śledzi z wypiekami na twarzy. Do zwycięstwa potrzebna jest nie tylko wiedza, lecz także sporo szczęścia. Tym graczom z pewnością dopisało i dziś mogą się pochwalić rekordami, które przeszły do historii.

Teleturnieje cieszą się niesłabnącą popularnością, a zmagania graczy z trudnymi pytaniami, zadaniami i wyzwaniami śledzą od lat miliony widzów. Najwięcej emocji budzą odcinki, w których padają rekordy. Nie zawsze chodzi o spektakularne kwoty pieniężne. Czasem wystarczy ekspresowe tempo, by zdobyć uznanie widzów. Oto rekordziści polskich teleturniejów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

"The Wall. Wygraj marzenia". Nikomu nie udało się pobić ich rekordu

Teleturniej emitowany był na antenie TVP1 w latach 2017-2019. Program wymagał od uczestników zarówno sporej wiedzy, jak i szczęścia. W teorii gracze mogli w nim zdobyć 1 237 494 zł, tak wysoka wygrana nigdy jednak nie padła. Rekord w programie należy do Agnieszki i Lidii Bukowskich, którym udało się zgarnąć 304 111 zł. Uczestniczki większość wygranej przeznaczyły na pomoc podopiecznym prowadzonej przez siebie fundacji.

"Koło fortuny". To ona zdobyła najwyższą wygraną

Najwyższa wygrana w "Kole Fortuny" padła w 2021 roku. Szczęście dopisało pani Mariannie Nowakowskiej, emerytce z Dęblina. W finale udało jej się wylosować kopertę z kwotą 100 tysięcy zł, najwyższa z możliwych do wygrania. Ostatecznie uczestniczka zakończyła udział w teleturnieju z 109 650 zł na koncie.

"Jaka to melodia". Finał w 3 sekundy

Rekordzistą teleturnieju "Jaka to melodia" do dziś pozostaje uczestnik, który w finale siedem piosenek odgadł w…3 sekundy. Fragment odcinka z 2012 roku pojawił się na YouTube i fani programu do dziś są pod wrażeniem szybkości, z jaką pan Tomasz poradził sobie z zadaniem. – Tak się rodzi historia tego programu – wykrzykiwał na koniec Robert Janowski. Co ciekawe, pan Tomasz pobił swój własny rekord (4 sekundy) sprzed kilku miesięcy. Uczestnik dla wielu pozostaje legendą teleturnieju.

 

Król polskich teleturniejów. Zdobył milion w "Milionerach", a w "Jeden z dziesięciu" pobił rekord

Prawdziwym rekordzistą w polskich teleturniejach jest Tomasz Orzechowski. We wrześniu 2022 roku udało mu się wygrać milion w "Milionerach", nie był to jednak jego pierwszy występ w tego typu programie. W 2021 roku pobił rekord w programie "Jeden z dziesięciu". Na pytania odpowiadał w szybkim tempie, z łatwością pokonując pozostałych graczy. W finale zdobył aż 533 punkty - mogłoby ich być więcej, ale Tadeuszowi Sznukowi skończyły się kartki z pytaniami. W 2020 roku z kolei pojawił się w "Va Banque". Po ośmiu odcinkach udało mu się wygrać 64 tysiące zł.

"Va Banque". Po jego udziale wprowadzono limit wystąpień

Dziś w teleturnieju "Va Banque" obowiązuje limit wystąpień. Gracz może pojawić się w programie maksymalnie pięć razy. Limit ten wprowadzono w marcu 2020 roku, zanim jednak pojawiły się ograniczenia, triumfy święcił Piotr Łoboda. Mężczyzna zwyciężył w aż czternastu odcinkach, ostatecznie zdobywając 100 tys. zł. Po tym, jak pożegnał się z teleturniejem, postanowiono ograniczyć uczestnikom udział. Mężczyzna do programu powrócił jeszcze w Turnieju Mistrzów, pokonując wszystkich przeciwników i zdobywając najwyższą wygraną, ponownie wynoszącą 100 tys. złotych.

Więcej o: