Wincenty Grabarczyk miał 91 lat. Grał w "Klanie" razem z synem

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Aktor znany z teatru czy "Klanu" miał 91 lat.

Wincenty Grabarczyk, którego widzowie serialu TVP znają z roli Jeremiasza, zmarł w nocy z 12 na 13 maja. "Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor: Wincenty Grabarczyk" - poinformował w mediach społecznościowych warszawski Teatr Kwadrat. W tym teatrze gra także syn zmarłego aktora, Andrzej. Obaj panowie występowali w "Klanie". 

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Z synem przez lata grali w jednym teatrze i serialu "Klan"

Żegnając kolegę twórcy Teatru Kwadrat napisali: "Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju". Wincenty Grabarczyk debiutował w 1952 rok, był laureatem m.in. Medalem im. Mariana Mikuły - Zasłużonemu dla Kultury Teatralnej, Złotego Krzyża Zasługi, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Aktor urodził się 19 sierpnia 1931 roku w Uhryniu, który znajduje się na terenach dzisiejszej Ukrainy. Był aktorem Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz (od 2001 roku) Teatru Kwadrat w Warszawie. W latach 1993-1996 był także dyrektorem artystycznym w zabrzańskim Teatrze Nowym. Jego debiutem filmowym był "Zaczarowany rower" z 1955 roku, a serialowym występ w kultowym "Domu". W "Klanie" grał od 2005 do 2018 roku. W obsadzie produkcji od pierwszego odcinka jest też jego syn Andrzej Grabarczyk, który wciela się w Jerzego Chojnackiego.

Więcej o: