Ubijaczka masła hitem Eurowizji. Cleo komentuje nasz tekst o nawiązaniu do swojego występu

Choć w tym roku mija dziewięć lat, odkąd Donatan i Cleo zaprezentowali na Eurowizji utwór "My, Słowianie", Eurowizja nie zapomniała o towarzyszących im na scenie ubijaczkach masła. Także w trakcie tegorocznego konkursu organizatorzy nawiązali do tamtych scen. Tekst Gazeta.pl na ten temat skomentowała Cleo.

W trakcie występu Donatana i Cleo w Kopenhadze na scenie znalazło się miejsce dla śpiewających chórki i tańczących kobiet w ludowych strojach, a także dwóch dość skąpo odzianych, które po bokach sceny wykonywały inne czynności. Jedna z nich (Aleksandra Ciupa) prała na tarze, druga (Paula Tumala) ubijała masło - i to właśnie to przeszło do historii konkursu. Sam utwór uplasował się na 14. miejscu w konkursie.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Eurowizja 2023. Kto ubijał masło i co na to Cleo?

W 2023 roku ubijanie masła nie pojawiło się na scenie, ale w tzw. green roomie, czyli miejscu, gdzie wszyscy zawodnicy czekają na swoją kolej lub odpoczywają po występie w oczekiwaniu na wyniki głosowania. Gdy Hannah Waddingham, jedna z prowadzących, zajrzała tam, by porozmawiać z reprezentantką Armenii, w tle zasiadła właśnie ubijaczka masła. Tym razem została nią prezenterka BBC Mel Giedroyc. Ma ona polsko-litewskie korzenie.

Tekst Gazeta.pl zatytułowany "Ubijanie masła ponownie na Eurowizji. Nawiązali do Donatana i Cleo" cieszył się dużą popularnością m.in. na Facebooku. Na fanpage kultura.gazeta.pl zajrzała nawet sama Cleo i skomentowała artykuł. Do poniedziałkowego przedpołudnia (11) sam jej komentarz miał ponad 1,8 tys. polubień. Co napisała?

Masełko podrożało, teraz próbują dojść do tego, jak to się robi na własną rękę?! Jednak nasze Słowianki najlepiej!

Komentarz CleoKomentarz Cleo Facebook /kultura.gazeta.pl

Blanka na 19. miejscu, najwięcej punktów od publiczności z Ukrainy

Nasza tegoroczna reprezentantka z piosenką "Solo" zajęła ostatecznie 19. miejsce, choć do półfinału weszła z wysokiej, trzeciej pozycji (to ujawniane jest dopiero właśnie po finale). Blanka zdobyła od jurorów zaledwie 12 punktów. Dużo lepiej wypadła w ocenie widzów - oni ocenili ją na 81 punktów. Gdyby głosowała tylko publiczność, Blanka zajęłaby więc ósme miejsce. Najlepiej ocenili ją Ukraińcy oglądający finał Eurowizji - piosenka "Solo" dostała od nich maksymalną liczbę 12 punktów.  

Zwyciężyła Szwedka Loreen, która wyprzedziła reprezentantów Finlandii oraz Izraela. Kaarija z Finlandii był jednak faworytem widzów - on dostał od nich największe poparcie. Z kolei Wielka Brytania, która w imieniu Ukrainy organizowała Eurowizję 2023, zdobyła jedynie 24 punkty, co dało jej przedostatnie, 25. miejsce.

Więcej o: