Nie tylko na Super Bowl. Tłumacz języka migowego gwiazdą Eurowizji 2023. "Powinien dostać nagrodę"

Podczas tegorocznej Eurowizji reprezentant Finlandii zawojował sceną. Równie mocno w pamięci widzów zapisał się tłumacz języka migowego, który na bieżąco wyjaśniał znaczenie tekstu konkursowej piosenki rapera "Cha Cha Cha". Nagranie trafiło do sieci, robiąc furorę wśród internautów.

Zdarza się, że podczas koncertów emitowanych w telewizji większe show niż gwiazdy robią tłumacze języka migowego. Przekonaliśmy się o tym m.in. podczas występu Rihanny na Super Bowl 2023. Kobieta, która przedstawiała niesłyszącym popisy wokalistki, szybko zdobyła serca widzów, stając się legendą wydarzenia. Teraz okazuje się, że ma w swoim fachu poważną konkurencję. Podczas tegorocznej Eurowizji furorę wśród internautów zrobił emocjonujący występ estońskiego tłumacza.

Zobacz wideo Viki Gabor ma dość „Superhero"? Marzy jej się Eurowizja dla dorosłych!

Reprezentant Finlandii zrobił furorę podczas Eurowizji. To on zwyciężył głosami publiczności

Eurowizja 2023 dobiegła już końca, ale emocje jeszcze nie opadły. Wielką wygraną okazała się Loreen, która jako pierwsza kobieta w historii dwukrotnie otrzymała statuetkę. Jednak w drodze na szczyt szwedzka wokalistka miała poważną konkurencję. Wielu zakładało, że to reprezentant Finlandii, Käärijä, zostanie tegorocznym laureatem. Raper zaprezentował utwór "Cha Cha Cha" i choć nie ma on górnolotnego przesłania, nawiązuje bowiem do dobrej zabawy zakrapianej alkoholem, to jego ekspresyjne show na scenie w Liverpoolu podbiło serca publiczności. Głosami widzów to właśnie on był zwycięzcą konkursu, lecz finalnie uplasował się na 2. miejscu w zestawieniu.

Tłumacz języka migowego zrobił furorę podczas Eurowizji. Nagranie z jego występu stało się hitem w sieci

Występy gwiazd relacjonował Jegor Andrejev, należący do Estońskiego Stowarzyszenia Języka Migowego. Mężczyzna robił to z ogromnym zaangażowaniem, zdobywając tym serca i uznanie widzów. Jednak dopiero, gdy na scenie pojawił się reprezentant Finlandii, tłumacz dał prawdziwy popis swoich umiejętności, również tych aktorskich. Nagranie szybko trafiło do sieci, stając się hitem wśród internautów na całym świecie.

Absolutnie pasjonujący
Powinien dostać nagrodę, jest niesamowity!
To kolejna osoba z długiej listy legend języka migowego, która jest niesamowita, jeśli chodzi o Eurowizję

— piszą zachwyceni telewidzowie pod filmikiem opublikowanym na Twitterze. Nie tylko rodacy, ale i zagraniczni fani docenili jego emocjonalne show. Wielu zauważyło, że dla Jegora Andrejeva tłumaczenie na migi podczas Eurowizji nie było tylko pracą, ale i dobrą zabawą. 

Więcej o: