Avatar 2 online. Wreszcie wiemy, kiedy premiera filmu "Avatar: Istota wody" na Disney+

Globalny hit Jamesa Camerona, druga część "Avatara" już wkrótce będzie dostępna do obejrzenia online. Kiedy premiera "Avatar: Istota wody" na Disney Plus?

"Avatar" był wielkim hitem Jamesa Camerona, który spowodował wzrost popularności filmów 3D. To pierwsza w historii produkcja, której zysk przekroczył granicę 2 miliardów dolarów. Na drugą część historii, fani musieli czekać 13 lat. "Avatar: Istota wody" trafił do kin 16 grudnia 2022 i szybko stał się trzecim najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów (pierwsze miejsce należy do "Avatara" z 2009 roku, drugie do filmu "Avengers:Koniec gry").

Zobacz wideo "Avatar: Istota wody" - zwiastun. Zapowiadany od dawna sequel w grudniu trafi do kin

Avatar 2 online. Kiedy premiera filmu "Avatar: Istota wody" na Disney +?

Platforma Disney Plus z radością donosi, że: "Czekanie dobiega końca!". Ci, którzy nie zdążyli obejrzeć dzieła Jamesa Camerona w kinie lub chcą zobaczyć film jeszcze raz w domowym zaciszu, wkrótce będą mieli taką możliwość. "Avatar: Istota wody" trafi na platformę Disney+ już 7 czerwca.

Produkcja osiągnęła łączny przygód ze światowych kin w wysokości niemal 2,32 milionów dolarów przy budżecie wycenianym na 350-460 milionów dolarów. Druga część hitu została nominowany do Oscara w czterech kategoriach - w tym za najlepszy film, scenografię oraz dźwięk. Ostatecznie statuetkę za najlepsze efekty specjalne w "Avatarze 2" otrzymał Joe Letteri, Richard Baneham, Eric Saindon i Daniel Barrett.

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim dzieciom w obliczu kolejnej inwazji na Pandorę. To także historia o poświęceniach i trudnych decyzjach, które muszą podejmować. Na ekranie nie obyło się bez bolesnych doświadczeń, spektakularnych bitew i dramatycznych rozstrzygnięć. Wszystko to na tle zapierających dech w piersiach krajobrazów morskich Pandory, gdzie widzowie poznają nowe kultury Na'vi oraz szereg egzotycznych stworzeń morskich.

Więcej o: