Jaskier wda się w romans z Radowidem w "Wiedźminie". Ten wątek na pewno wywoła dyskusję. I dobrze

Showrunnerka "Wiedźmina" Lauren Hissrich zdradziła właśnie, że w trzecim sezonie uwielbiany przez widzów bard Jaskier dostał bardzo intensywny wątek miłosny. Zakocha się w postaci znanej z książek. "To, co się między nimi wydarzy w tej serii, będzie miało długofalowe efekty" - zapowiada jeszcze dość tajemniczo producentka.

Netflix pokaże w te wakacje trzeci sezon "Wiedźmina" - będzie to ostatnia seria, w której główną rolę gra Henry Cavill, później postać przejmuje Liam Hemsworth. Choć trwa jeszcze proces post produkcji, to twórcy serialu już coraz więcej opowiadają o tym, czego widzowie mogą się spodziewać. Podczas wydarzenia "Tudum" showrunnerka Lauren Hissrich poświęciła nieco czasu na to, żeby opowiedzieć, jak poprowadzony został wątek Jaskra.

Zobacz wideo "Wiedźmin" - zwiastun 3. sezonu

Jaskier będzie miał romans. Podobno z mężczyzną

W rolę Jaskra wciela się doskonały w tej kreacji Joey Batey. Widzowie już od dawna zastanawiają się, czy dobrze odczytują zawarte w niektórych ze scen aluzji, co do tego, że znany z bujnego życia miłosnego bard, nie ogranicza się tylko do osób płci przeciwnej. Plotki na ten temat krążą od dawna. A teraz poświęcony śledzeniu wszystkich informacji o produkcji serwis "Redanian Intelligence" łączy kropki i przypomina o drobnych zdarzeniach choćby z etapu castingów, które mają świadczyć o tym, że w nowje serii Jaskier zakocha się w drugim mężczyźnie. Ale po kolei.

Lauren Hissrich podczas najnowszego wydarzenia "Tudum" faktycznie wyjawiła, że Jaskier dostał rozbudowany i istotny wątek miłosny:

Jaskier się zakochuje. To będzie postać, którą fani znają, bo często pojawia się w książkach. Więc to, co wydarzy się między nimi w tym sezonie, będzie miało bardzo długofalowe efekty.

W tym samym materiale w podobnym duchu wypowiedział się także sam odtwórca roli Jaskra:

Jaskier będzie miał gorące, miłosne lato. To w jak piękny wizualnie sposób jego życie miłosne zostanie teraz pokazane, jest naprawdę bardzo wynagradzające. Upewniliśmy się, że romanse i miłostki będą opowiedziane w sposób prawdziwy, z odpowiednią wrażliwością i ostrożnością, bez uciekania w stereotypy. Mam nadzieję, że stworzyliśmy coś bardzo wyjątkowego: sapioromantyczny i sapioseksualny związek, który jest tak samo wadliwy, jak wszystkie inne w tym serialu.

Podkreślmy, że kiedy Joey Batey mówi o relacji sapioromantycznej i sapioseksualnej, ma na myśli orientację miłosną, w której najważniejsza jest inteligencja partnera lub partnerki. Na jednym z portali randkowych (OK Cupid) przyjęło się w ten sposób odnosić do preferencji osób, które przede wszystkim pociąga "piękny umysł" i wysokie IQ, a kwestie takie jak wygląd, waga czy płeć, są drugorzędne.

'Wiedźmin: Rodowód krwi' "Sapkowski to nie Tolkien. Pozwolił nam dopisać rzeczy, których nie opisał"

Na tej podstawie redaktorzy "Redanian Intelligence" wnioskują, że w istocie Jaskier jest postacią biseksualną i będzie mieć wątek romantyczny z drugim mężczyzną. Uwaga, teraz będą drobne SPOILERY.

Jako jeden z dowodów ma służyć stare przesłuchanie do roli księcia Radowida z Redanii - w serialu nie jest synem króla Vizimira, a jego młodszym i cwanym bratem. Jeszcze w grudniu 2021 roku do sieci wyciekło nagranie ze scenką, którą odgrywali aktorzy - choć taśmę usunięto, to ciągle dostępny jest zapis z dialogów. W rzeczonej scenie Radowid mocno flirtuje z Jaskrem i sprawia, że dość frywolny i wyzwolony bard, jest zakłopotany. Ba, książę wręcz prosi w sugestywny sposób, by Jaskie zaskakujący r pokazał mu jak gra "na swoim instrumencie". Zgodnie z informacjami "Redanian Intelligence" bardzo podobna scena trafiła do ostatecznej wersji scenariusza, a w toku wydarzeń Radowid i Jaksier mają nawiązać miłosną relację - ma też dojść do ich pocałunku. Czy te doniesienia są prawdziwe, przekonamy się po premierze.

Więcej o: