9-letni bliźniacy zrobili furorę w programie "Duże dzieci". Czym dziś zajmują się Maciej i Paweł Królowie?

Mieli zaledwie 9 lat, gdy wzięli udział w hitowym programie TVP "Duże dzieci". Bliźniacy Maciej i Paweł Królowie przekomarzali się na antenie, lecz największą sympatię widzów zdobyli swoją zdumiewającą wiedzą. Choć wróżono im karierę, dziś obaj stronią od show-biznesu.

Program "Duże dzieci" zadebiutował na antenie jesienią 2005 roku i z miejsca stał się jednym z największych hitów Telewizji Polskiej. W prowadzonym przez Wojciecha Manna i Katarzynę Stoparczyk talk-show udział wzięło wielu inteligentnych uczestników w wieku od 6 do 9 lat. Szczególną furorę zrobili bliźniacy, Maciej i Paweł Królowie. Jak potoczyły się ich losy?

Zobacz wideo "Rolnik szuka żony". Marta Paszkin mówi o ojcu Stefanii. Ma z nim rozwód kościelny?

Udział w programie dla najmłodszych był dla nich przygodą. Dziś korzystają z tych doświadczeń

Już od najmłodszy lat Maciej i Paweł Królowie wykazywali się niezwykłą śmiałością. Odważnie demonstrowali swoje zdania na różne tematy i chętnie zabierali głos podczas różnych dyskusji. — Już od małego lubiliśmy się wypowiadać na różne tematy i wymądrzać się. W kościele, podczas mszy świętej dla dzieci, często chcieliśmy się wypowiadać — opowiadali w programie "Pytanie na śniadanie". Ich potencjał dostrzegł reżyser telewizyjny Leszek Kumański, prywatnie przyjaciel rodziny Królów. Zasugerował, by bliźniacy wzięli udział w castingu do "Dużych dzieci". Podczas przesłuchań bracia zaskoczyli producentów nie tylko niezwykłą odwagą, ale i zaskakującą dojrzałością. Tak zaczęła się ich przygoda z telewizją. 

 

Już od pierwszych odcinków widać było, że 9-latkowie czują się przed kamerą niezwykle swobodnie. Zdarzało się, że podczas nagrań przekomarzali się ze sobą lub kłócili się o pierwszeństwo wypowiedzi, ale to tylko dodawało im uroku. Swoją szeroką wiedzą i rozważnymi wypowiedziami zaskakiwali nie tylko widzów, ale i gości programu. Nie mieli obaw, by poruszać tematy tabu i zadawać niewygodne pytania. Dziś zgodnie twierdzą, że udział w show był dla nich lekcją i wciąż korzystają ze zdobytych doświadczeń. 

Od ich udziału w programie minęło ponad 15 lat. Dziś bliźniacy unikają od show-biznesu

11 października 2023 roku Maciej i Paweł Królowie będą obchodzić 27. urodziny. Podobnie, jak w dzieciństwie, wciąż trzymają się razem. Choć widzowie wróżyli braciom karierę w polityce, oni po zakończeniu programu zniknęli z show-biznesu, by skupić się na edukacji. Bliźniacy są absolwentami Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, które ukończyli na Uniwersytecie Warszawskim. Maciej jest prawnikiem i pracował m.in. dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Z kolei Paweł zajmuje się iranistyką, a w mediach społecznościowych odkrywa nieznane dotąd tajemnice tego kraju. Co ciekawe, Iran odgrywa istotną rolę również w życiu drugiego z braci. To właśnie stamtąd pochodzi żona Macieja, Tina. Ponadto bliźniacy chętnie organizują spotkania i konferencje z ekspertami, w trakcie których poruszają ważne dla społeczeństwa kwestie.

Więcej o: