"Sukcesja" - ostatni odcinek już za nami. Gdzie obejrzeć jeden z najlepszych seriali ostatnich lat?

Uznawany przez wielu za jeden z najlepszych seriali w historii telewizji właśnie dobiegł końca. "Sukcesja" doczekała się czterech sezonów, w ramach których mogliśmy śledzić historię rodu Royów, którego nestor tworzył imperium medialno-rozrywkowe. Jego potomkowie przez wszystkie odcinki walczyli między sobą o władzę nad wszystkim, co stworzył ich ojciec. Kto ostatecznie zgarnia całą stawkę i gdzie to można obejrzeć?

Produkcja Jessego Armstronga pojawiła się na ekranach telewizorów w 2018 roku i od razu zyskała rzeszę oddanych fanów. Chociaż początkowe odcinki są trudne w odbiorze i wiele osób potrafiło się po nich zrazić do serialu, to krytycy są zdania, że warto przez nie przebrnąć i dać się wciągnąć w pełną zwrotów akcji historię walki o władzę wśród dzieci Logana Roya (Brian Cox).  

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "Sukcesja" - zwiastun 4. (finałowego) sezonu

Zacięta walka o władzę rozstrzygnięta. Nie zdradzamy jednak, kto to jest

W pierwszym odcinku swojego zwycięstwa pewien jest Kendall (Jeremy Strong), jednak gdy jego ojciec widzi, że nie radzi sobie zbyt dobrze w zarządzaniu interesem, w trakcie swoich 80. urodzin oznajmia, że postanawia wrócić do szefowania, a do rozgrywki o przejęcie władzy nad firmą Waystar Royco wracają pozostałe dzieci – Roman (Kieran Culkin) i Shiv (Sarah Snook).

Walka o wpływy rozgrywa się do ostatniego odcinka, ale punktem kulminacyjnym jest trzeci odcinek czwartego sezonu, w którym nestor rodu umiera. To sprawiło, że na polu bitwy pozostały dwa obozy. Kendall i Roman postanowili połączyć swoje siły, a Shiv sprzymierzyła się ze szwedzkim techmagnatem Lukasem (Alexander Skarsgard), aby zdobyć fotel prezesa. Dla jej braci był to cios poniżej pasa i przez wielu fanów jej zdrada uważana jest za jeden z najmniej spodziewanych punktów zwrotnych sezonu.

Nie będziemy zdradzać, kto zostaje spadkobiercą fortuny Royów, ale jedno jest pewne - żadne z rodzeństwa nie jest zdolne do kompromisów i będzie kopać pod sobą dołki do samego końca. Natomiast wybór samego zwycięzcy w walce o wszystko jest dość nieoczekiwany. Sam wygrany będzie jednak tam samo nadal nieszczęśliwy jak reszta bohaterów.

Bo "Sukcesja" to właśnie serial, który demaskuje prawdziwe zamiary potentatów amerykańskiej branży medialnej i pokazuje, jak dysfunkcyjna jest bardzo wpływowa rodzina. Chociaż żadnego z bohaterów do końca nie da się lubić, to ich pozbawiony zasad i moralności świat wciąga do granic możliwości, a wielu widzów może odnaleźć w nim nawiązania do swojego żywota. "Brutalny i piękny koniec" - tak koniec serialu podsumował "Deadline".

Wszystkie odcinku serialu dostępne są w serwisie streamingowym HBO Max oraz pokazywane są w kanałach linearnych HBO. Natomiast pierwszy sezon był tej wiosny pokazywany w telewizji TVN, która jest dostępna naziemnie. Emisja na otwartej antenie odbywała się we wtorki i całkiem możliwe, że stacja ponownie będzie go powtarzać w przyszłości łącznie z kolejnymi sezonami.

Więcej o: