"Owacja na stojąco, a jeszcze nic nie zagraliście". Dziwił się Simon Cowell. Tylko jeden pan zatykał uszy

Od chwili, kiedy na scenę "Mam talent" zaczęli wchodzić członkowie zespołu Steel Panther, publiczność zebrana w studiu wiwatowała radośnie. Simon Cowell z niemałym zdziwieniem powiedział: "Dostaliście owacje na stojąco, a jeszcze nic nie zrobiliście". Ale po tym, jak grupa zagrała jeden ze swoich przebojów, sam wstał, żeby oklaskać kapelę. Jak wszyscy jurorzy.

Steel Panther to dobrze znany fanom z różnych zakątków świata zespół, który koncertował niejednokrotnie także w Polsce. Grupa słynie z humorystycznych i prześmiewczych tekstów piosenek, a wizerunkiem nadwiązuje do estetyki lat 80. i hair-metalu. Kapela gra przebojowe rockowe i heavy-metalowe kawałki, nagrała już sześć studyjnych albumów, wypuściła kilka płyt z koncertów, zdobyła sporo branżowych nagród i na przesłuchaniu w najnowszej, 18. edycji amerykańskiego "Mam talent" wokalista nie ukrywał, że zgłosili się, żeby wygrać.

Zobacz wideo Maciek Rock opowiedział o zabawnych wpadkach w telewizji na żywo. "Ktoś obok schrzanił!"

"Owacja na stojąco, a jeszcze nic nie zagraliście"

Publiczność oklaskała na stojąco zespół Steel Panther, nim muzycy mieli szansę w ogóle się przedstawić nieświadomym ich fenomenu jurorom. Ubrani w większości w dzikie peruki i obcisłe leginsy członkowie zespołu zrobili na wszystkich piorunujące wrażenie. Zdziwoiny owacją na stojąco Simon Cowell poprosił grupę, żeby się przedstawiła. Wtedy też wokalista Michael Starr wyklarował: "Jesteśmy zespołem Steel Panther", a publiczność zaczęła wiwatować. Następnie gitarzysta Satchel dodał: "Zdecydowaliśmy na backstage'u, że damy Heidi Klum i Sofi Vergarze bilety na nasz koncert i wejściówki za kulisy. Ale oczywiście nie po to, żeby w jakikolwiek sposób wpłynąć na decyzję jury".

Wokalista przedstawił pozostałych członków zespołu - na basie gra Spyder, a na perkusji Stixx. Star podkreślił:

"Mam talent" to najlepszy sposób, żeby dotrzeć do wielu ludzi, którzy jeszcze o nas nie słyszeli i pokazać im heavy-metal. Przyszliśmy do tego programu, bo chcemy wygrać.

"Jestem tym zachwycony" - stwierdził Simon Cowell, a zespół zagrał utwór "Eyes of A Panther" z debiutanckiego albumu "Feel the Steel".

 

Publiczność szalała jeszcze bardziej niż w czasie zapowiedzi, a trzeba przyznać, że zespół - choć bardzo dynamiczny na scenie - to i tak prezentował się dużo grzeczniej niż w czasie zwyczajowych koncertów. Widownia skakała, skandowała i śpiewała z wokalistą. Kamera jednakże uchwyciła jednego widza, który występem nie był zainteresowany i zatykał uszy:

Steel Panther w 'Mam talent'Steel Panther w 'Mam talent' fot. America's Got Talent / YouTube / kadr

W związku z szampańskim nastrojem w studiu jurorzy nie mieli wyjścia i sami na koniec występu wstali, by oklaskać występ.

Grupa Steel Panther zaczynała karierę od grania coverów, a w 2008 roku zespół przyjął obecną nazwę i wypuścił pierwszą płytę z autorskim materiałem. Od tego czasu muzycy nagrywają kolejne albumy i koncertują na całym świecie - występują na najważniejszych festiwalach muzycznych USA i Europy. Grupa otrzymała za swój pierwszy krążek nagrodę dla najlepszego debiutanta od "Metal Hammer", a w 2012 i 2013 roky podczas Loudwire Music Awards wręczono kapeli statuetkę za najlepsze występy na żywo. Teledysk "Party Like Tomorrow Is the End od the World" otrzymał statuetkę Golden Gods Awards. Teksty utworów zespołu często opisują stereotypowe wyobrażenia o szeroko pojętym rock'n'rollowym stylu życia i w dużej mierze skierowane są do słuchaczy pełnoletnich. Kapela w swoich teledyskach nie boi się pokazywać scen jawnie kontrowersyjnych i hedonistycznych.  

Więcej o: