Co z trzecim sezonem "The Last of Us"? Stacja nie daje jednoznacznej odpowiedzi

Fani "The Last of Us" nie mogą doczekać się kolejnego sezonu tej wychwalanej produkcji, ale już teraz pojawiają się głosy, że może to być ostatnia seria. Według HBO nie ma pewności, że powstanie trzeci sezon, chociaż scenarzyści mają już na niego pomysł.

Chyba żaden serial produkcji HBO, nie licząc "Gry o tron", nie może dorównać popularności "The Last of Us". Serial jest jednym z największych tegorocznych sukcesów stacji i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Inny serial HBO, "The Idol", który początkowo był wskazywany jako następny hit stacji, po przedpremierowym pokazie na festiwalu filmowym w Cannes zebrał bardzo słabe noty i recenzenci wskazują, że może to być wielka klapa. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

"The Last of Us" skończy się na drugim sezonie?

Za sukcesem serialu w dużej mierze stoi gra komputerowa o tym samym tytule z 2013 roku, na podstawie której stworzono scenariusz produkcji. Serial wiernie odwzorował pierwszą grę i wprowadził kilka zmian, które nie przeszkodziły w oddaniu uwielbianego klimatu oryginału. Druga część gry "The Last of Us" z 2020 roku jest jednak o wiele bardziej rozbudowana i sugerowano, aby jej adaptację podzielić na dwa różne sezony.

Rekordowe wyniki oglądalności serialu sprawiły, że producenci zapowiedzieli stworzenie drugiego sezonu, zanim pierwszy został wyemitowany do końca. Jego produkcja miała się już rozpocząć, ale została przerwana przez strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych. Pomimo wielkiego sukcesu serii Francesca Orsi, jedna z dyrektorek ds. seriali HBO, stwierdziła, że powstanie trzeciego sezonu "The Last of Us" nie jest pewne.

W rozmowie z Deadline wskazała, że showrunner Craig Mazin i twórca serialu Neil Druckmann wciąż zastanawiają się, gdzie zakończyć serial i że mają pomysł na to, jak może wyglądać trzeci sezon, ale na razie skupiają się na obecnych pracach:

Myślę, że Craig i Neil wciąż zastanawiają się, w jaki sposób zamierzają poprowadzić akcję serialu do końca. Mają już wstępny pomysł na trzeci sezon serialu, ale w tym momencie podchodzimy do tematu po kolei i skupiamy się na drugiej serii. Na razie nie możemy potwierdzić, że trzecia seria powstanie, ale wiem, że oboje mają na nią pomysł. Nie jest to jednak wystarczający powód, aby stworzyć kolejny sezon.

Wydaje się, że jeżeli drugi sezon będzie się oglądał na podobnym poziomie, co pierwszy, to całkiem możliwe, że stacja będzie chciała wyprodukować trzecią serię. Warto wspomnieć, że druga część gry podzieliła jej fanów i część z nich postanowiła nawet nie przechodzić jej do końca. Nie jest wykluczone, że podobnie może stać się z serialem, ale scenarzyści z pewnością będą chcieli tego uniknąć.

Więcej o: